Środowy Przegląd Prasy

Cisco zwolni 10 tysięcy pracowników… TP myśli o sprzedaży Wirtualnej… Wojna patentowa Apple… Sześć mld klientów telefonii mobilnej… E-sklepy muszą mocniej walczyć z łamaniem prawa… Action - pomyślne półrocze i dobre prognozy… Zagrożona fuzja kablówek… Służby będą karać za hazard w Internecie… Stukasz telefonem i przelew zrobiony… Gigant może zagrozić prymatowi Facebooka…

COMPUTERWORLD

Niedopatrzenie i niewiedza

Osoby szukające pracy wysyłają CV do organizacji, ufając, że plik posłuży tylko do rekrutacji. Tymczasem cały zbiór wielu dokumentów może być publicznie dostępny.

Internetowa transmisja na żywo z ceremonii wręczania nagród Imagine Cup 2011

13 lipca br. odbędzie się ogłoszenie wyników tegorocznej, dziewiątej edycji Imagine Cup, konkursu technologicznego dla studentów. Uroczystość wręczenia nagród połączona z Imagine Cup World Festival odbędzie się w Nowym Jorku i będzie transmitowana na żywo w Internecie.

Steve Ballmer otwierając konferencję dla partnerów czaruje liczbami

Tegoroczne spotkanie Worldwide Partner Conference Steven Ballmer otworzył prezentacją liczb świadczących o dynamicznym wzroście popularności technologii Microsoftu. Spółka z Redmond przestała być niedawno największym dostawcą technologii i musiała uznać wyższość Apple pod względem kapitalizacji, zysków i przychodów.

Jak w praktyce działają nowe przepisy tzw. ustawy medialnej

Termin implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach minął 19 grudnia 2009 r. Polska po kilkukrotnych przypomnieniach ze strony Komisji Europejskiej, wszczętym postępowaniu wyjaśniającym i groźbie skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE, w końcu wdrożyła dyrektywę. Nowe prawo obowiązuje od 23 maja 2011 r.

RZECZPOSPOLITA

Wojna patentowa Apple

Amerykański gigant pozwał HTC w sprawie naruszenia należących do spółki patentów. Może to opóźnić ekspansję firmy na segment tabletów.

Sześć mld klientów telefonii mobilnej

Niedługo po 20. urodzinach technologii GSM, która przyniosła telefonię komórkową pod strzechy, na świecie pojawi się użytkownik komórki numer 6 miliardów.

Zagrożona fuzja kablówek

UPC Polska ma spore problemy ze sfinalizowaniem przejęcia za 2,4 mld zł sieci Aster.

Służby będą karać za hazard w Internecie

Ustawa zakazująca hazardu w Internecie wchodzi w życie. Resort finansów zapowiada ściganie firm, które będą łamały polskie przepisy.

Cisco zwolni 10 tysięcy pracowników

Największy producent sprzętu telekomunikacyjnego na świecie w najbliższym czasie zwolni ok. 14 proc. swojej załogi, czyli 10 tys. ludzi.

Moda króluje w sieci

Przez pięć lat liczba użytkowników serwisów o modzie i urodzie wzrosła dziewięciokrotnie z 699 tys. do 6 mln.

GAZETA PRAWNA

Stukasz telefonem i przelew zrobiony

Posiadacze konta w Citi Handlowym mogą dokonywać przelewów, stukając się telefonami. Usługa B2T pozwala na przesłanie na razie do 50 zł i jest dostępna dla posiadaczy smartfonów wyposażonych w aplikację PayPal. Wystarczy zalogować się do systemu, wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć odbiorcę, na którego konto mają trafić środki. Odbiorca musi zdecydować, na które konto pieniądze mają wpłynąć. Potem stukają się telefonami i już. Takie cuda już się dzieją. A będzie ich coraz więcej.

WYBORCZA.BIZ

E-sklepy muszą mocniej walczyć z łamaniem prawa

Zgodnie z wtorkowym orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości internetowe serwisy aukcyjne, takie jak eBay, muszą z pełną stanowczością reagować na aukcje rzeczy naruszających prawa ich producentów. W przeciwnym razie mogą posypać się słone kary.

PARKIET

Action: Pomyślne półrocze i dobre prognozy

Po bardzo dobrym I kwartale, gdy przychody grupy Action się powiększyły, w porównaniu z analogicznym okresem 2010 r., o 11,8 proc. (do 540 mln zł), a zysk netto o 6 proc. (8,5 mln zł), również II kwartał, jak twierdzi Piotr Bieliński, prezes spółki, był udany.

PULS BIZNESU

Gigant może zagrozić prymatowi Facebooka

Google wprowadza na rynek nowy produkt - platformę społecznościową Google Plus - tym samym rywalizacja w niezwykle intratnym biznesie internetowym wchodzi w nowy etap. Czy to początek końca dominacji Facebook'a ?

TP myśli o sprzedaży Wirtualnej

Burzliwa historia udziałów telekomu, którym kieruje Maciej Witucki w portalu może się skończyć happy endem.

NetWorld

Przyszłość sieci jest płaska

Duża, płaska sieć to podstawa idei zintegrowanej infrastruktury nowoczesnego centrum danych. Wszystko - serwery, urządzenia sieciowe, pamięć masowa - ma być częścią jednej wielkiej struktury działającej w warstwie 2. Największym powodem do spłaszczenia sieci w centrum danych jest wirtualizacja serwerów, a największą korzyścią - elastyczność takiej sieci.

Windows 8 - wymagania sprzętowe porównywalne z "siódemką"

Kolejny system operacyjny Microsoftu - Windows 8 - będzie miał zbliżone wymagania sprzętowe do Windows 7. Oznacza to, że nowy system będzie można z powodzeniem zainstalować na komputerze, na którym obecnie działa "siódemka".