Środowy Przegląd Prasy

Koszt reklamy na Facebooku wzrósł o 74 proc… Brakuje 6 mln akcji w rachunku Solorza… Jesienią projekt nowego europejskiego prawa ws. e-handlu… Apple górą… Samsung chce sprzedać 300 mln komórek w 2011 r… Liczba internautów w Chinach osiągnęła 485 mln… Unia inwestuje w innowacyjność… Era wirtualnych szefów…

COMPUTERWORLD

Strategiczne technologie AD 2011

Na liście strategicznych technologii Gartnera na ten rok pojawiły się m.in. aplikacje mobilne i wszechobecne przetwarzanie kontekstowe. Czy tego potrzebują też klienci?

Cisco szuka oszczędności i tnie zatrudnienie

Redukcja liczby pracowników to element podjętego przez Cisco programu obniżenia kosztów operacyjnych o 1 mld USD rocznie.

Przedsiębiorcy przekonują się do technologii cloud computing

Coraz więcej menedżerów IT poważnie rozważa implementację cloud computing jako głównej platformy informatycznej w swoim przedsiębiorstwie. Z najnowszych badań wynika, że do 2014 roku ok. 60% zachodnich firm będzie korzystać z chmury. W Polsce przetwarzanie w chmurze to wciąż nowinka i zdaniem ekspertów potrzeba około 3 lat, aby polscy przedsiębiorcy się do tego w pełni przekonali.

Jedna trzecia Europejczyków przechowuje informacje poufne w swoich smartfonach

Jedna trzecia użytkowników smartfonów przechowuje w swoich smartfonach wiele cennych informacji, takich jak dane umożliwiające dostęp do prywatnego oraz firmowego konta e-mail, a nawet PIN-y do kart płatniczych - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Kaspersky Lab we współpracy z organizacją Association of Independent Research Centres. Mimo tego, że przechowujemy w smartfonach ważne dane, nie zabezpieczamy ich w wystarczający sposób.

RZECZPOSPOLITA

Era wirtualnych szefów

80 proc. specjalistów globalnych firm pracuje w zdalnie kierowanych zespołach.

Unia inwestuje w innowacyjność

Komisja Europejska przeznaczy 7 mld euro na badania i innowacje. Liczy, że dzięki temu w ciągu 15 lat powstanie 450 tysięcy miejsc pracy, a PKB wzrośnie o 80 mld euro.

Samsung chce sprzedać 300 mln komórek w 2011 r.

Samsung chce sprzedać 300 mln komórek w 2011 r. To jednak nie wystarczy by zdobyć pozycję lidera rynku, którą wciąż zajmuje Nokia.

Liczba internautów w Chinach osiągnęła 485 mln

Pod koniec czerwca w Chinach było 485 mln internautów, co stanowi 36,2 proc. mieszkańców kraju - poinformowało we wtorek centrum informacji o internecie w Chinach(CNNIC), dodając, że choć liczba ta wciąż rośnie, to jednak coraz wolniej.

GAZETA PRAWNA

Apple górą

Zyski Apple’a w drugim kwartale tego roku skoczyły aż o 69 proc., do 5,5 mld dol., zaś przychody spółki był większe o 59 proc. i wyniosły 25 mld dol. Takie informacje podał wczoraj Reuters.

WYBORCZA.BIZ

Koszt reklamy na Facebooku wzrósł o 74 proc.

Umieszczanie reklam na popularnym portalu społecznościowym jest coraz droższe, mimo to reklamodawcy coraz częściej decydują się na promocję w internecie zamiast w telewizji czy w prasie - pisze "Financial Times".

PULS BIZNESU

Jesienią projekt nowego europejskiego prawa ws. e-handlu

Jesienią komisarz UE ds. sprawiedliwości przedstawi Komisji Europejskiej projekt nowego dobrowolnego prawa, proponowanego przez Polskę, regulującego e-handel - ustalono we wtorek w Sopocie podczas nieformalnego spotkania unijnych ministrów sprawiedliwości.

PARKIET

Brakuje 6 mln akcji w rachunku Solorza

65,99 proc. akcji NFI Midas posiada pośrednio i bezpośrednio Zygmunt Solorz-Żak - podał fundusz. Inwestorom giełdowym bilans się nie zgadza.

NetWorld

SharePoint 2010 SP1 - co nowego?

Microsoft opublikował niedawno Service Pack 1 dla oprogramowania SharePoint 2010. Edycja 2010 uważana jest za stabilną i bogato wyposażoną w różne, użyteczne mechanizmy. Jest krytykowana czasami za problemy z wydajnością i chwalona za znacznie lepszą funkcjonalność niż jej poprzedniczka. Jednak najwięcej osób narzekało na ograniczenie wielkości bazy danych zawartości, nawet kiedy stosuje się RBS (Remote Blob Storage). Czy SharePoint 2010 SP1 rozwiązuje problemy rozmiaru bazy danych? Co jeszcze wnosi do tej aplikacji?

iPad zapewni dostęp do mocy superkomputerów?

Naukowcy z Rutgers University (New Jersey; USA) proponują rozwiązanie pozwalające oferowanie supercomputingu jako usługi, którą użytkownik może kontrolować za pomocą tabletu iPad (Apple). Zgodnie z zapowiedziami system będzie gotowy jako komercyjna usługa już w czwartym kwartale br.