Środowy Przegląd Prasy

T-Mobile zapłaci 5 mln zł za SMS-ową loterię… FB wpycha się przed NK… Rating Nokii niższy, winne smartfony… 16,6 miliona internautów w Polsce… Mobilny Internet potrzebuje eteru… Sygnity: 100 mln zł za obligacje… Twitter wart tyle co Malta… Ministrowie pracowali na dokumentach cyfrowych…

COMPUTERWORLD

Informacja o infrastrukturze szerokopasmowej

Zweryfikowanie informacji o usługach szerokopasmowych w Polsce niedawno było dość trudne. Przekonały się o tym firmy dokonujące inwentaryzacji infrastruktury w ramach procedur przygotowujących do unijnych projektów budowy sieci szerokopasmowych. Operatorzy zaś - w obawie przed konkurencją - często nie chcą ujawniać rzeczywistych możliwości. UKE to zmieniło.

Rośnie popyt na alternatywne usługi wsparcia dla systemów ERP

W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba firm, które są skłonne zrezygnować ze świadczonych przez producenta wykorzystywanego oprogramowania ERP usług wsparcia technicznego na rzecz tańszych usług alternatywnych. Niezależny serwis ma pozwolić na uwolnienie części środków pochodzących z coraz bardziej napiętych budżetów IT.

Odświeżona wersja zbioru najlepszych praktyk - ITIL 2011 Edition

29 lipca odbyła się premiera odświeżonej wersji publikacji ITIL 2007. Nowe wydanie jest pierwszą tak dużą zmianą od 2007 roku i uwzględnia gromadzone przez kilka lat uwagi, błędy i nieścisłości dotyczące zbioru najlepszych praktyk zarządzania informatyką. W aktualizacji ITIL znalazły się też odniesienia do popularnego ostatnio tematu cloud computingu.

RZECZPOSPOLITA

Co piąty pracownik spędza urlop pod telefonem i sprawdzając e-maile

Tylko jedna trzecia polskich pracowników całkowicie zrywa kontakt z firmą na urlopie. Dla niektórych to okazja do dodatkowej pracy.

16,6 miliona internautów w Polsce

Internauci to już 55,1 proc. polskiego społeczeństwa, co w przeliczeniu na osoby daje już 16,62 miliona osób.

Mobilny Internet potrzebuje eteru

U schyłku gospodarki socjalistycznej telefonem stacjonarnym dysponowało mniej niż 10 proc. Polaków.

GAZETA PRAWNA

Twitter wart tyle co Malta

Internetowy serwis społecznościowy Twitter jest wart 8 mld dol. To równowartość rocznego PKB należącej do UE Malty.

S&P: Rating Nokii niższy, winne smartfony

Długoterminowy rating zadłużeniowy największego na świecie producenta telefonów komórkowych spada. Powodem są straty fińskiego koncernu na rynku smartfonów.

WYBORCZA.BIZ

T-Mobile zapłaci 5 mln zł za SMS-ową loterię

Loteria "Czy stałeś się dzisiaj Milionerem" będzie kosztować PTC, operatora sieci T-Mobile, 5 mln zł. Decyzję o takiej karze UKE dostarczył wczoraj spółce - dowiedziała się "Gazeta".

Ministrowie pracowali na dokumentach cyfrowych

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu premier Donald Tusk wraz z ministrami po raz pierwszy pracowali na przenośnych komputerach z wykorzystaniem elektronicznych wersji dokumentów - informuje CIR.

PARKIET

Sygnity: 100 mln zł za obligacje

Wybieramy drogę agresywnego wzrostu - tak Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity, wyjaśniał we wtorek projekt emisji obligacji za 100 mln zł.

PULS BIZNESU

FB wpycha się przed NK

Badania pokazują, że amerykańska społecznościówka wzmacnia swój wizerunek w Polsce kosztem lokalnego rywala.

Najlepszym też zdarzają się awarie

We wtorkowe popołudnie doszło do awarii systemu usług internetowych w mBanku. Klienci nie tylko mają problemy z przeprowadzaniem transakcji, ale chwilami są też poważne trudności z wejściem na strony banku, które nie ładują się wcale, lub zajmuje to bardzo dużo czasu.

NetWorld

MDOP 2011 R2 - nowa wersja pakietu może zarządzać folderami zaszyfrowanymi przez BitLocker

Microsoft zmodyfikował oprogramowanie MDOP (Microsoft Desktop Optimization Pack) rozbudowując je o możliwość zarządzania folderami użytkowników zaszyfrowanymi za pomocą BitLockera. Nowy MDOP może też zarządzać większą liczbą klientów.