Środowy Przegląd Prasy

Hakerzy pilnie poszukiwani… Wideo w sieci coraz popularniejsze… Facebook chce 20 przejęć… Chińczycy kupili więcej komputerów niż Amerykanie… Najlepszy portal miejski ma Wrocław… Bloober Team będzie sprzedawał gry w Chinach… Cyberprzestępcy atakują użytkowników Allegro... PARP oferuje nawet 75 proc. dofinansowanie wyjazdu na targi TAITRONICS...

COMPUTERWORLD

Czy patenty na oprogramowanie są potrzebne

Patenty stały się powszechnym przedmiotem walki konkurencyjnej między największymi graczami branży IT. Ostatni przykład to walka Oracle, Microsoft i Apple z Google. Często są też problemem dla mniejszych dostawców rozwiązań IT.

Skąd bank wie ile ma mieć gotówki?

Elektroniczne transakcje nie wparły jeszcze pieniądza papierowego. Czasem potrzebna jest gotówka i to w większej ilości. Idziesz do banku, wypłacasz określoną kwotę. Takich operacji w oddziale z którego korzystasz może być jeszcze wiele tego samego dnia. Gotówki musi być więc tyle, aby sprawnie obsłużyć wszystkie transakcje. Skąd bank wie ile pieniędzy powinien zarezerwować i banknoty jakich nominałów będą najbardziej potrzebne. Computerworld sprawdził to na przykładzie Alior Banku.

PARP oferuje nawet 75 proc. dofinansowanie wyjazdu na targi TAITRONICS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje misję na Tajwan, której głównym elementem będzie udział w Międzynarodowych Targach Elektroniki - TAITRONICS odbywających się w dniach 10-13 października br.

RZECZPOSPOLITA

Wideo w sieci coraz popularniejsze

Boom na filmy z serwisów internetowych za oceanem. W lipcu obejrzało je rekordowe 180 mln Amerykanów. Liderem wciąż jest You Tube.

Najlepszy portal miejski ma Wrocław

Najgorszy zaś Kielce - wynika z rankingu stron internetowych 16 miast "wojewódzkich" przygotowanego przed firmę Bluerank.

Bloober Team będzie sprzedawał gry w Chinach

Notowany na NewConnect producent gier komputerowych podpisał umowę z największym chińskim funduszem venture capital inwestujący w tego typu rozrywkę.

GAZETA PRAWNA

Internet w pogoni za mięsem. Na Białorusi

Pierwszy na świecie internetowy serwis wymiany mięsa powstanie wkrótce na Białorusi. To reakcja na braki w zaopatrzeniu sklepów.

WYBORCZA.BIZ

Chiny największym rynkiem pecetów. Pierwszy raz w historii

Po raz pierwszy w historii Chińczycy kupili więcej komputerów niż Amerykanie, podaje firma IDC. A rynek cały czas rośnie.

PULS BIZNESU

Facebook chce 20 przejęć

Facebook, największy portal społecznościowy świata, planuje szereg przejęć, które mają zażegnać konkurencję ze strony Google i Twittera.

Hakerzy pilnie poszukiwani

Strona internetowa zajmująca się modyfikacją urządzeń elektronicznych oferuje 1500 USD nagrody dla osoby, która jako pierwsza wprowadzi do tabletu HP pełną wersję systemu operacyjnego Android.

NetWorld

LinuxCon: 20-lecie Linuksa

Linux jako dwudziestolatek ma się dobrze, a jego największy rywal - Microsoft - nie tylko przestał postponować konkurenta, ale ma nawet swój wkład w najnowsze jądro tego systemu.

Microsoft wabi programistów WebOS

Koncern z Redmond postanowił wykorzystać fakt zrezygnowania koncernu HP z walki na rynku smartfonów i tabletów - Microsoft zachęca developerów tworzących do tej pory aplikacje dla systemu WebOS do zainteresowani się Windows Phone 7. Ci, którzy dadzą się skusić, mogą liczyć na darmowe szkolenia, narzędzia developerskie oraz... smartfony z WP7.

InternetStandard

Napisać aplikację w 48 godzin - czy to mission impossible?

GG Network postawiło inne zadanie przed polskimi programistami - w 48 godzin napisać program komputerowy. W jednym pomieszczeniu. Bez wychodzenia do domu. W dzień i w nocy.

Cyberprzestępcy atakują użytkowników Allegro

Kaspersky Lab Polska poinformował o wykryciu nowego ataku phishingowego na użytkowników portalu aukcyjnego Allegro. Sfałszowana wiadomość e-mail docierająca do Internautów zawiera informacje o wygranej i prośbę o wysłanie mailem numeru telefonu. Atak został przygotowany bardzo prymitywnie i łatwo rozpoznać, że wiadomość jest sfałszowana.