Środowy Przegląd Prasy

Szybki internet od Polsatu… Sygnity buduje zaplecze finansowe do ekspansji… Jest porozumienie Play i UKE w sprawie kontrowersyjnej reklamy sieci… Polacy w oczekiwaniu na tańsze tablety… Energetyczna oferta sieci Play… Czy Polacy naprawdę robią dobre gry?... Centrum naukowo-technologiczne za 50 mln zł… Marakfoni debiutuje w polskiej sieci… 12 proc. polskich internautów nie skończyło 16 lat…

COMPUTERWORLD

Na celowniku cyberszpiega

Niedawno wykryte ataki dowodzą, że szpiegostwo internetowe w zorganizowanej formie trwa do co najmniej 5 lat. Hakerzy wytypowali firmy i organizacje prawie z całego świata.

Czy Google znalazł metodę na zdominowanie globalnego ruchu sieciowego?

Wszystko zaczęło się latem ubiegłego roku, gdy Google wraz z Verizonem ogłosiły, że aktualny model przesyłu pakietów danych w sieci jest przestarzały i wymaga zmian.

Powstanie interfejs, który połączy myśli z realizacją akcji przez urządzenia elektroniczne

Sztuczne implanty mózgu pojawią się ok. roku 2030, a komunikacja mózg-mózg przez Internet być może powstanie szybciej.

RZECZPOSPOLITA

Polacy w oczekiwaniu na tańsze tablety

Rynek tabletów na razie w Polsce raczkuje. Branża oczekuje wzrostu sprzedaży w przyszłym roku.

Szybki internet od Polsatu

Cyfrowy Polsat wprowadza usługę mobilnego internetu LTE wierząc, że mobilny internet wyprze stacjonarny.

Centrum naukowo-technologiczne za 50 mln zł

W Świerku na Mazowszu powstanie park naukowo technologiczny. Wybuduje go Instytut Problemów Jądrowych za pieniądze z Brukseli.

GAZETA PRAWNA

Energetyczna oferta sieci Play

Czwarty co do wielkości operator komórkowy - Play, wprowadził wczoraj na rynek nową ofertę - Red Bull Mobile. Do końca roku chce dzięki niej zdobyć kilkadziesiąt tysięcy klientów.

Jest porozumienie Play i UKE w sprawie kontrowersyjnej reklamy sieci

Play porozumiał się z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w sprawie kampanii reklamowej, którą wcześniej kwestionował UKE. Jak poinformował PAP rzecznik Play Marcin Gruszka, firma nie wstrzymała kampanii, ale zmieniła hasło reklamowe.

Marakfoni debiutuje w polskiej sieci

29 sierpnia na polskim rynku, zadebiutował międzynarodowy klub zakupowy Markafoni. Zastąpił funkcjonujący od ponad 2 lat BuyVIP Polska.

PARKIET

Sygnity buduje zaplecze finansowe do ekspansji

Sygnity zamierza wydać pieniądze pozyskane z emisji papierów dłużnych na rozwój produktów, przejęcia oraz wcześniejsze wykupienie obligacji emitowanych w ramach poprzedniego programu.

K2 Internet może wypłacić dużą dywidendę

Giełdowa spółka rozważa przekazanie akcjonariuszom w postaci dywidendy więcej niż zapowiadane do tej pory 30 proc. zysku wypracowanego w bieżącym roku.

PULS BIZNESU

12 proc. polskich internautów nie skończyło 16 lat

Niestety, młodzi internauci coraz częściej odwiedzają strony nieodpowiednie dla ich wieku - wynika z badania eKid Fundacji Kidprotect.pl i firmy badawczej Polskie Badania Internetu.

Rosja: dostawca 4G wyceniony na 1 mld USD

Właściciel rosyjskiej spółki Scartel, dostawcy usług 4G pod marką Yota, wycenił ją na 1 mld USD. To propozycja dla szykujących się do jej przejęcia trzech największych rosyjskich operatorów komórkowych oraz Rostelecom, poinformował dziennik Wiedomosti, powołując się na osobę zbliżoną do rozmów.

Czy Polacy naprawdę robią dobre gry?

Producencie chwalą się, że podbijają zachodnie rynki. Spółki giełdowe zarabiają coraz więcej pieniędzy, nawet minister gospodarki jest entuzjastą...

NetWorld

"Chiński atak" to tylko trening?

Film, który rzekomo przedstawia chiński cyberatak na amerykański serwer, wcale nie musi być zapisem prawdziwego włamania - równie dobrze to może być wideo ze szkolenia chińskich hakerów.

Citrix udostępnił oprogramowanie XenDesktop 5.5

Citrix udostępnił nową wersję oprogramowania Citrix XenDesktop (zarządzanie wirtualnymi desktopami), która oferuje ulepszenia w zakresie personalizacji, jakości pracy oraz obsługi urządzeń konsumenckich, takich jak tablety oraz smartfony. XenDesktop 5.5 obsługuje technologię "Personal vDisk", którą Citrix kupił od firmy RingCube.

InternetStandard

Gemius zbadał jak polscy Internauci korzystają z bankowości online

Internauci najczęściej wykorzystują internetowe konto bankowe do sprawdzanie jego stanu, wykonywanie przelewów jednorazowych oraz sprawdzanie historii transakcji. Cenią sobie możliwość wykonywania operacji bankowych o dowolnej porze i oszczędność czasu - wynika z kolejnej edycji badania "Finanse i plany finansowe polskich internautów" przeprowadzonego przez Gemiusa.

Ponad połowa Polaków nie wie czym są zakupy grupowe

Agregator zakupów grupowych GoDealla.pl przeprowadził kolejne badanie dotyczące znajomości przez konsumentów serwisów zakupów grupowych. Wyniki pokazują, że mniej niż połowa ankietowanych wie czym są zakupy grupowe.