Środowy Przegląd Prasy

Dell stawia na Chiny… AndyPad już w sprzedaży… Solorz-Żak pozbył się Sferii… Asseco Poland bez zgody na skup własnych akcji… Sony ma bicz na hakerów… Czy system SAP ERP usprawni działanie polskich sądów… Technologiczna firma Wind Mobile zarobi 2,3 mln złotych…

COMPUTERWORLD

Niedoceniany potencjał zmian

Rozwój aplikacji chmurowych nie zmniejsza znaczenia papieru jako medium informacji w firmach. Możliwości oszczędzania w tym obszarze oferują systemy zarządzania drukiem.

Jak powinna wyglądać współpraca nauki i biznesu

Kiedy w Polsce od lat trwają dyskusje nad tym, jak nauka mogłaby lepiej - ku obopólnej korzyści - współpracować z biznesem, CERN dostarcza znakomitego modelu takiej współpracy.

Czy system SAP ERP usprawni działanie polskich sądów

Wartość - podpisanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości z S&T Services Polska - kontraktu na wdrożenie tego systemu to 25 mln zł. Jest to jeden z największych kontraktów na wdrożenie ERP w polskiej administracji.

RZECZPOSPOLITA

Dell stawia na Chiny

Amerykański producent komputerów osobistych rozpoczyna współpracę z Baidu. Wspólnie zawalczą o chiński rynek smarfonów i tabletów.

Solorz-Żak pozbył się Sferii

Zygmunt Solorz-Żak sprzedał warszawskiego operatora Sferia, żeby nie mieć kłopotów z uzyskaniem zgody na przejęcie Polkomtelu - dowiedziała się "Rz".

Asseco Poland bez zgody na skup własnych akcji

Walne zgromadzenie było przeciwko umarzaniu przez spółkę akcji.

Sony ma bicz na hakerów

Pięć miesięcy po olbrzymim ataku na PlayStation Network Sony wyciąga wnioski i zatrudnia specjalistę od ochrony. I to nie byle jakiego.

WYBORCZA.BIZ

Wiceszef MSWiA: Budujemy sprawną e-administrację

Dziś systemy e-administracji pozwalają na wymianę danych od najniższego szczebla do najwyższego i z powrotem. To nie przystaje do życia, bo gdy osoba poszkodowana w wypadku potrzebuje pomocy, to nie chce kontaktować z ministrem zdrowia, ale z lekarzem. Naprawiamy to - mówi wiceszef MSWiA.

PARKIET

Wind Mobile: Technologiczna firma zarobi 2,3 mln złotych

Do końca września na alternatywnym parkiecie powinna zadebiutować spółka Wind Mobile, która oferuje rozwiązania mobilne. Jej klientami są operatorzy komórkowi z Polski i z zagranicy. Firma dostarcza m.in. tzw. halodzwonki (muzykę, którą słychać, gdy nasz rozmówca nie odbiera telefonu).

PULS BIZNESU

AndyPad już w sprzedaży

AndyPad, tablet z oprogramowaniem Android, będący tańszą alternatywą dla konkurencyjnych iPadów i urządzeń Samsunga, zadebiutował na rynku brytyjskim.

NetWorld

Zmiany w protokole DNS przyspieszą dostęp do stron WWW?

Specjaliści koncernu z Mountain View, przy współpracy organizacji OpenDNS i kilku dostawców sieci CDN (Content Delivery Networks), opracowali rozszerzenie protokołu DNS. Ma ono pozwolić na znaczne przyspieszenie dostępu do treści oferowanych przez serwisy internetowe.

Microsoft: skradzione certyfikaty SSL nie zaszkodzą użytkownikom Windows Update

Koncern z Redmond wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował użytkowników, że wykradzione przez cyberprzestępców certyfikaty SSL dla usługi Windows Update nie mogą zostać wykorzystane do dostarczania za jej pośrednictwem złośliwego oprogramowania.

InternetStandard

ClickMatic, czyli pierwszy polski AdExchange

Grupa ClickAd uruchomiła platformę typu AdExchange wykorzystującą Audience Targeting, najbardziej złożony model docierania do grupy docelowej w internetowej reklamie odsłonowej.

Polski oddział zanox - firmy zajmującej się marketingiem internetowym - powiększa swój zespół

Tylko w ostatnim kwartale, polski zespół zasiliło 10 nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia jest efektem nowej strategii firmy i rosnącej sprzedaży - tłumaczą jej przedstawiciele.