Środowy Przegląd Prasy

Google Offers poniżej oczekiwań… Szykuje się jesienna wojna o klientów. T-Mobile, Orange, Plus i Play stawiają na smartfony i tablety… Facebook przestanie wysyłać notyfikacje… Ile kasy jest w kufrach Apple?... BGK zmieni system informatyczny… Hollywood z Facebooka. Miramax zaczyna wypożyczać i sprzedawać filmy…

COMPUTERWORLD

Algorytmy zarządzania

Potęga algorytmów używanych do obliczeń technicznych czy przetwarzania danych gospodarczych jest znana. Czy podobnych efektów algorytmizacji można oczekiwać w zarządzaniu?

Czy musimy sami wypełniać deklaracje PIT?

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy - podczas prezentacji raportu Polski Cyfrowej - Michał Boni ujawnił, że rząd jest skłonny zrezygnować z formularzy PIT na rzecz dostępu podatników do elektronicznego konta podatkowego, abyśmy sami zatwierdzali wystawioną przez fiskus deklarację.

Sejm kończy prace nad ustawą wdrażającą dyrektywę o ponownym wykorzystaniu informacji publicznej

To regulacja o znaczeniu ustrojowym. Może zmieniać państwo i relacje z obywatelami. Niedawno prace legislacyjne nabrały przyśpieszenia, dziś (13 września) ustawa ma być rozpatrywana przez Senat. Jeżeli nie będzie miał on poprawek to ustawa trafi jeszcze w tygodniu do podpisu do Prezydenta.

RZECZPOSPOLITA

BGK zmieni system informatyczny

Wymiana będzie kosztować Bank Gospodarstwa Krajowego kilkadziesiąt milionów złotych.

GAZETA PRAWNA

Szykuje się jesienna wojna o klientów. T-Mobile, Orange, Plus i Play stawiają na smartfony i tablety

Sieci komórkowe szykują się do jesiennej walki o klienta. Plany częściowo ujawnił już T-Mobile, najbardziej aktywny reklamowo operator, który od czerwca prowadzi akcje rebrandingu po likwidacji marki Era. Sieć już zapowiedziała, że w ostatnim kwartale zaoferuje klientom kupującym internet mobilny tablet firmy Apple - iPad2.

WYBORCZA.BIZ

Hollywood z Facebooka. Miramax zaczyna wypożyczać i sprzedawać filmy

"Buntownik z wyboru" czy "Pulp Fiction" - wytwórnia Miramax zaczyna wypożyczać i sprzedawać swoje filmy na Facebooku.

PULS BIZNESU

Google Offers poniżej oczekiwań

Google jak na razie bez skutecznie próbuje podbić rynek zakupów grupowych, którego niekwestionowanymi liderami są Groupon i LivingSocia.

Facebook przestanie wysyłać notyfikacje

Facebook rozpoczął testy nad funkcją grupowania notyfikacji do jednego maila, zamiast wysyłania każdego powiadomienia indywidualnie przy użyciu poczty internetowej.

Ile kasy jest w kufrach Apple?

Szacuje się, że Apple, gigant komputerowy, który zrewolucjonizował rynek gadżetów, może mieć przed końcem 2011 r. 96 mld USD w gotówce.

NetWorld

Szef Linux Foundation: Tylko idioci pasożytują na Linuksie

Na swoim wystąpieniu na LinuxCon Zemlin napiętnował firmy czerpiące obficie z Linuksa a nie dające nic projektowi w zamian.

Intel i ARM pokażą przyszłość pecetów

Koncerny Intel i ARM - dwaj konkurenci, reprezentujący nieco odmienne wizje rozwoju świata komputerów - pokażą w tym tygodniu nowości, które ich zdaniem zmienią przyszłość IT. Intel zrobi to na spotkaniu Intel Developer Forum, zaś ARM - na microsoftowej konferencji BUILD.

InternetStandard

Domenomania.pl dokonała przejęć dwóch serwisów za i PC Arena Grupa Polska

Notowana na rynku NewConnect spółka Domenomania.pl z portfela TRO MEDIA, przejęła za 800 tys. zł spółkę PC Arena Grupa Polska. Dodatkowo firma stała się właścicielem gamedpad.pl i whiterabbit.pl.

Facebook przekroczył 750 milionów użytkowników i idzie po miliard

Facebook ma już 750 milionów użytkowników - taką informację podał serwis Socialbakers. Serwis społecznościowy Zuckerberga nieuchronnie zbliża się coraz bardziej do okrągłego miliarda.