Środowy Przegląd Prasy

927 mln Chińczyków w sieciach komórkowych… Europejska ekspansja poznańskiej spółki IT… Yandex po turecku. Konkurencja dla Google?... Rynek e-czytników zyska na znaczeniu… Umowa z Apple nie powstrzymała przeceny AB… Cybermafia jest wszędzie… Rząd powiększa strefy ekonomiczne… Pożytek z intranetu…

COMPUTERWORLD

Włamanie po certyfikaty

Centrum certyfikacyjne jest organem zaufania, który wydaje certyfikaty dla usług internetowych. Naruszenie jego bezpieczeństwa przynosi lawinę włamań do różnych serwisów.

Jak zaplanować karierę w IT

To, jaką ścieżkę kariery obierzemy, jest dużym wyzwaniem, gdyż wymaga dalekowzrocznego projektowania własnego rozwoju i znajomości rynku.

Ministerstwo Gospodarki będzie promować branżę ICT

W ramach wieloletnich branżowych programów promocyjnych Ministerstwo Gospodarki planuje uruchomić w najbliższym czasie program promocji dla branży ICT. Będą filmy, konferencje i dotacje na udział w szkoleniach i misjach gospodarczych.

RZECZPOSPOLITA

Rząd powiększa strefy ekonomiczne

Zmiana granic ma przyciągnąć nowych inwestorów i uruchomić tysiące nowych miejsc pracy.

Europejska ekspansja poznańskiej spółki IT

Informatyczna firma BCC otworzyła pierwszy oddział za granicą i zapowiada uruchamianie kolejnych.

Pożytek z intranetu

Bardziej wydajny przepływ wiedzy w firmie, wzrost zaangażowania pracowników i pracy zespołowej - to niektóre z najczęściej wymienianych przez firmy strategicznych zadań intranetu, czyli wewnętrznej sieci elektronicznej komunikacji.

Rynek e-czytników zyska na znaczeniu

Prognozy IDC (International Data Corporation) zakładające, że w przyszłym roku globalnie sprzeda się 14,7 mln e-czytników umożliwiających czytanie elektronicznych książek, a rok później na rynek trafi 16,6 mln sztuk tych gadżetów, potwierdzają najnowsze dane na temat aktualnej sprzedaży takich urządzeń.

WBORCZA.BIZ

Cybermafia jest wszędzie. Nawet nie wiesz, kiedy cię okradają

Dzisiaj hakerzy nie muszą sami kraść nam pieniędzy. Wykorzystują do tego operatorów .

Yandex po turecku. Konkurencja dla Google?

Wyszukiwarka internetowa Yandex zadebiutowała w Turcji. Od tego kraju rosyjski gigant zaczyna swoją ekspansję międzynarodową. Na celownik bierze światowego potentata - Google.

PARKIET

Umowa z Apple nie powstrzymała przeceny AB

Giełdowy dystrybutor sprzętu IT będzie handlował sprzętem Apple. Kurs AB spada we wtorek i jest najniższy od sierpnia 2010 r.

PULS BIZNESU

927 mln Chińczyków w sieciach komórkowych

W sierpniu liczba Chińczyków, którzy korzystają z usług sieci komórkowych, wzrosła w sierpniu o 1,2 proc. w skali miesiąca do 927,26 mln.

NetWorld

Kiepskie zabezpieczenia kosztują drożej

Przez długi czas straty firm wynikające ze słabego poziomu zabezpieczeń były niższe od wydatków, które należałoby ponieść na ich poprawę, więc z nich rezygnowano. Niestety już tak nie jest.

Ice Cream Sandwich - jeden Android na wszystkie platformy

W blogu projektu Android pojawił się wpis, w którym Google przypomina, że kolejna wersja tego systemu operacyjnego (4.0, znana pod roboczą nazwą Ice Cream Sandwich) tworzona jest z myślą o instalowaniu na wszystkich typach urządzeń mobilnych - od smartfonów po tablety.

InternetStandard

Invia.cz przejmuje znaczącą część Travelplanet

16 września br. Invia.cz, firma działająca na rynku e-travel w Czechach i Słowacji, nabyła znaczący pakiet akcji Travelplanet, realizując w ten sposób kolejny etap strategii konsolidacji tego sektora w Europie Środkowo-Wschodniej.