Środowy Przegląd Prasy

Play z zyskiem w 2010 roku… Twórca aplikacji Facebooka odchodzi do Google… iTunes Store ruszy w Polsce ze sprzedażą muzyki… Nowy odmieniony YouTube… Ustawa podpisana - stan wyjątkowy na wypadek cyberataku… Trudne związki uczelni z biznesem… Społeczności w sieci kuszą pracodawców…

COMPUTERWORLD

Usługi w chmurze a rola działów IT

Pojawienie się usług w chmurze zmienia w pewnym zakresie rolę działu IT w firmie. Zwiększa jego rolę doradczą, ale nie zdejmuje odpowiedzialności.

Ustawa podpisana - stan wyjątkowy na wypadek cyberataku

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego, wojennego lub klęski żywiołowej w razie cyberataku. Projekt noweli powstał w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Podpisując dokument Prezydent przypomniał, że takich regulacji oczekiwało nie tylko polski system obronny, ale również NATO.

Anna Borkowska o tym, jak przy kawie powstają najciekawsze innowacje

Rozmowa z dyrektor Gdyńskiego Centrum Innowacji zarządzającego Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w tym samym mieście.

RZECZPOSPOLITA

iTunes Store ruszy w Polsce ze sprzedażą muzyki

Sklep może wystartować w każdej chwili - wynika z informacji "Rz". Razem z Polską dostęp do iTunes Store uzyska dziewięć innych krajów.

Play z zyskiem w 2010 roku

P4, operator sieci Play, w 2010 roku dzięki tarczy podatkowej miał pierwszy zysk netto - wynika z informacji "Rz".

Trudne związki uczelni z biznesem

Naukowcy liczą na zmianę prawa, która ułatwiłaby współpracę z przedsiębiorcami.

Społeczności w sieci kuszą pracodawców

Co czwarta firma chętnie łowiłaby kandydatów na portalach społecznościowych. Niektóre już to robią.

WYBORCZA.BIZ

Internet w komórce. Przyjemność i... koszty

Sprzedaż smartfonów rośnie, a wraz z nimi rośnie... liczba skarg na koszty korzystania z internetu w komórce. Stąd wysyp ofert, które mają na celu tylko jedno: utrzymać transmisję danych w ryzach.

PULS BIZNESU

Nowy odmieniony YouTube

YouTube, największy internetowy portal wideo, zmienia wygląd. Jak na razie proces zmian, będący w fazie eksperymentalnej jest testowany wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Twórca aplikacji Facebooka odchodzi do Google

Jeff Verkoeyen, inżynier. twórca aplikacji Facebook na urządzenia mobilne, rzucił pracę u Zuckerberga na rzecz konkurencyjnego Google.

NetWorld

Ponad standardy Wi-Fi

Kupując sprzęt bezprzewodowy, kierujemy się wieloma kryteriami. Najczęściej na wybór wpływa standard (802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n), a co za tym idzie - możliwe do uzyskania szybkości. Co zrobić, gdy oficjalna specyfikacja nie jest w stanie zagwarantować wystarczających parametrów do zaspokojenia potrzeb użytkownika?

Serwis MySQL.com zhakowany

Oficjalna witryna internetowa projektu MySQL została w miniony weekend zaatakowana przez cyberprzestępców - ktoś sforsował zabezpieczenia serwisu i umieścił na nim skrypt JavaScript, usiłujący instalować w komputerach internautów odwiedzających MySQL.com złośliwe oprogramowanie.

Intel: Nowe procesory Atom platformy Cedar Trail

Intel wprowadził na rynek nowe modele energooszczędnych procesorów Atom, budowanych na platformie noszącej nazwę kodową Cedar Trail. Producent wprowadził do procesorów szereg usprawnień, które mają poprwaić wydajność oraz szybsze przetwarzanie grafiki niż w poprzednich modelach.