Środowy Przegląd Prasy

Zaczyna się walka o klientów Aster: UPC rozpoczyna testy internetu o prędkości do 250 Mbit/s… T-Mobile zarobi na blokowaniu reklam w telefonach komórkowych… Smartfony za słabe do Internetu… Google wydaje 100 mln dol. na własne treści na YouTubie… Blogerzy mogą być karani za komentarze internautów… Zakupy grupowe na fali… Jest miliard złotych dla firm… iPhone’a nie chcą w Indiach… Studenci marzą o karierze w Google’u…

COMPUTERWORLD

Dziewięć kręgów piekieł IT

Gdy spędzi się wystarczająco dużo czasu w środowisku IT, na pewno trafi się przynajmniej na jeden z tych kręgów, które niewiele się różnią od siarczysto-ognistych opisów rodem z "Boskiej Komedii" Dantego. Na szczęście istnieje sposób ucieczki z tych miejsc.

Nowa maszyna analityczna w ofercie Oracle

Urządzenie Oracle Exalytics Intelligence Machine to kolejne, po systemach Exadata i Exalogic, wysoce zoptymalizowane sprzętowo-aplikacyjne rozwiązanie Oracle. Nowa maszyna ma pozwalać na eksplorację dużych wolumenów danych oraz analizę trendów i wzorców niemal w czasie rzeczywistym.

Pakiet Oracle Fusion Applications wreszcie dostępny?

Rozwijany niemal od sześciu lat pakiet oprogramowania biznesowego Oracle będzie najprawdopodobniej dostępny publicznie już od jutra. Cechą charakterystyczną systemu ma być m.in. fakt, że lokalnie wykorzystywany jest ten sam kod źródłowy co w chmurze obliczeniowej, a moduły instalowane lokalnie na bieżąco integrują się z tymi, działającymi w chmurze.

RZECZPOSPOLITA

Studenci marzą o karierze w Google’u

Już trzeci raz informatyczny potentat wygrał w światowym rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców.

Zakupy grupowe na fali

Już co dziesiąty Polak nawet w trakcie pracy przegląda promocyjne oferty. Serwisy zakupowe wchodzą też w kolejne segmenty rynku.

Smartfony za słabe do Internetu

Raport na temat nawyków komunikacyjnych Polaków pokazuje, że telefonia stacjonarna znajduje się w odwrocie, a smartfony nie spełniają swoich funkcji jako terminale internetowe.

Jest miliard złotych dla firm

Jeszcze w tym roku przedsiębiorcy mogą pozyskać kolejne dotacje z Unii. To głównie pieniądze z "Innowacyjnej gospodarki" na projekty proeksportowe, informatyczne i nowe technologie. Kilka konkursów odbędzie się też w 2012 roku.

GAZETA PRAWNA

T-Mobile zarobi na blokowaniu reklam w telefonach komórkowych

Operator prowadzi w Polsce nowatorskie w ramach grupy Deutsche Telekom rozwiązanie i umożliwi wycinanie reklam ze stron internetowych.

Zaczyna się walka o klientów Aster: UPC rozpoczyna testy internetu o prędkości do 250 Mbit/s

UPC Polska rozpoczyna testy internetu o prędkości do 250 Mbit/s i szykuje specjalne oferty przeznaczone dla klientów kupionej sieci Aster. Cel: ich przejęcie, zanim zrobi to konkurencja - Telekomunikacja Polska oraz Vectra.

WYBORCZA.BIZ

Sąd: Blogerzy mogą być karani za komentarze internautów

Administrator internetowego bloga ponosi odpowiedzialność prawną za treści w nim rozpowszechniane - orzekł sąd w Tarnowie. Helsińska Fundacja Praw Człowieka przestrzega, że oznacza to konieczność cenzurowania wpisów przez administratorów.

Google wydaje 100 mln dol. na własne treści na YouTubie

YouTube robi się coraz bardziej profesjonalny. Według "The Wall Street Journal" Google zamierza wydać 100 mln dol. na treści wyprodukowane specjalnie dla swojego serwisu filmowego.

PULS BIZNESU

iPhone’a nie chcą w Indiach

Apple, największy na świecie producent smartfonów ma problemy ze sprzedażą inteligentnych telefonów w Indiach.

Szukaj partnerów online

Nawiąż kontakt z partnerami, wystarczy internet i Skype.

NetWorld

11 smaków wirtualizacji

W centrach przetwarzania danych wirtualizacja stała się czymś oczywistym i naturalnym, a jej zastosowania zaczynają być coraz bardziej popularne praktycznie we wszystkich systemach IT, również tych wykorzystywanych w małych i średnich firmach. Coraz trudniej znaleźć jest producenta sprzętu lub oprogramowania, który nie miałby dla swoich produktów certyfikatów zgodności z różnymi platformami wirtualizacyjnymi.

Oracle eksperymentuje z NoSQL?

W przyszłym tygodniu w San Francisco odbędzie się kolejna edycja konferencji OpenWorld - z nieoficjalnych informacji wynika, że Oracle może zaprezentować na niej własną bazę danych NoSQL.

InternetStandard

Cyfrowy Portret Ugrupowań Politycznych 2011

Społeczeństwo informacyjne, przemysł informatyczny i innowacyjność nie są polską drogą w przyszłość wynika z badania Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Rynek zakupów grupowych w Polsce

Z okazji swoich pierwszych urodzin agregatora zakupów grupowych GoDealla.pl, który współpracuje z 44 serwisami zakupów grupowych podsumował ostatni rok działalności serwisów grupowych w Polsce. W ciągu tego roku przez serwis przewinęło się 51 000 ofert, z czego 45% stanowiły oferty z kategorii "Zdrowie i uroda", a średnia wartość kuponu to 178 zł.