Środowy Przegląd Prasy

Facebook umacnia wpływy polityczne… 8,5 mld zł korzyści z przejęcia Polkomtela przez Polsat… iPad liderem tabletów w internecie… Potop gadżetów z dostępem do sieci… Grupowe tanie kupowanie także dla firm… Dlaczego firmy płacą tak dużo za wykupienie domen internetowych…

COMPUTERWORLD

Łamanie haseł telefonów

Telefon BlackBerry skutecznie opierał się atakom polegającym na odzyskaniu hasła urządzenia. Obecnie pojawiły się narzędzia, które umożliwiają odzyskanie hasła po odczytaniu danych z karty pamięci.

Huawei razem z Sygnity chce podbić Europę

Obok dotychczas obsługiwanego rynku operatorów telekomunikacyjnych chiński dostawca sprzętu telekomunikacyjnego chce w Europie docierać do przedsiębiorstw oraz klientów końcowych. Pomóc ma w tym właśnie umowa z Sygnity.

Projekt nowelizacji rozporządzenia o e-learningu budzi wątpliwości pracodawców

Projekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, znoszący limit nauczania za pośrednictwem Internetu to krok w dobrą stronę - mówią pracodawcy ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Jednak podkreślają, że projekt jest niejednoznaczny i daje szerokie pole do interpretacji. W efekcie może przynieść w Polsce skutki odwrotne do zamierzonych i obniżenie jakości kształcenia na uczelniach wyższych.

RZECZPOSPOLITA

8,5 mld zł korzyści z przejęcia Polkomtela przez Polsat

Zdaniem Audytela, w takiej sytuacji przejęcie Polkomtela może stać się impulsem rozwojowym dla polskiego rynku telefonii mobilnej.

Potop gadżetów z dostępem do sieci

W 2015 roku na rynek trafią 2 miliardy domowych cyfrowych gadżetów, z czego 1,6 mld będzie umożliwiało łączenie się z Internetem.

GAZETA PRAWNA

Grupowe tanie kupowanie także dla firm

Serwis oferujące do tej pory zakupy grupowe klientom indywidualnym dostrzegły na rynku nową niszę. Teraz z ich oferty mogą korzystać także małe przedsiębiorstwa. Dzięki temu mają one szanse na rabaty dostępne jedynie dla wielkich korporacji.

Dlaczego firmy płacą tak dużo za wykupienie domen internetowych?

W powszechnym mniemaniu projektowanie nazwy to proces prosty. Każdy potrafi zestawić kilka liter. Tylko dlaczego firmy płacą tak wysokie sumy za domeny internetowe lub prawa wyłączności do znaków towarowych? Czy w procesie projektowania nazwy nie biorą pod uwagę wagi posiadania domeny identycznej z nazwą marketingową?

PULS BIZNESU

iPad liderem tabletów w internecie

Użytkownicy iPadów stanowią 97 proc. spośród wszystkich osób łączących się z internetem za pomocą tabletów.

Facebook umacnia wpływy polityczne

Społeczne media zawłaszczyły kampanię przed wyborami prezydenckimi w USA w 2012 w stopniu, który kilka lat temu byłby niewyobrażalny. Sponsorują i goszczą debaty kandydatów. Chcą być nieodzowne dla polityków, od których może zależeć ich przyszłość.

NetWorld

OpenStack - najnowsza wersja już dostępna

Developerzy OpenStack (otwartego oprogramowania do budowania platform chmurowych) udostępnili jego najnowszą wersję. Opublikowane właśnie wydanie (o roboczej nazwie Diablo) zawiera ok. 70 nowych funkcji i znaczących usprawnień.

Przełożenie premiery Nexusa Prime to dobry pomysł

Koncerny Google i Samsung zdecydowały się przed kilkoma dniami na przełożenie premiery pierwszego smartfona z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) - ich przedstawiciele tłumaczyli, że nie chcą prezentować nowego produktu w czasie, gdy świat IT opłakuje Steve'a Jobsa. Zdaniem analityków, to słuszna decyzja, bo w aktualnych realiach Nexusowi Prime byłoby trudno rywalizować z iPhone'em 4S.

Prywatność a sieci społecznościowe

Twórcy popularnych serwisów społecznościowych nieustannie próbują dostosować swoje produkty do naszych potrzeb. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dzieje się to kosztem ograniczenia prywatności, czy wręcz śledzenia naszej aktywności sieciowej.