Środowy Przegląd Prasy

Netia złożyła do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia Telefonii Dialog… Serwisy zakupów grupowych walczą o małe i średnie firmy… Apple rozczarowało… Internauci kradną nagrody na Facebooku zamiast wygrywać… Dodatkowa pula unijnych dotacji na nowe e-biznesy… Karty zbliżeniowe zdobywają rynek… Polska bardziej konkurencyjna, ale za mało innowacyjna… Coraz więcej banków w naszych komórkach… Większe nakłady na badania i rozwój… Apple blisko rekordu Guinnessa…

COMPUTERWORLD

Dane pewne, spójne, prawdziwe

Informacje to podstawowy zasób każdej organizacji. Im bardziej spójne i bliższe prawdy, tym bardziej cenne. Jakość danych jest raczej problemem biznesowym aniżeli kwestią technologii.

MTS: Windows Phone, SQL 2012, Intune, 'urządzenia i usługi' - w centrum uwagi

Tegoroczny Microsoft Technology Summit otworzyła sesja generalna poświęcona m.in. Windows Phone 7, SQL Server 2012, Windows InTune oraz strategii firmy obejmującej 'urządzenia i usługi'.

Rozpoczęła się XIX Olimpiada Informatyczna

Wczoraj (17 października) rozpoczęła się XIX Olimpiada Informatyczna, w której mogą brać udział do uczniowie szkół średnich. W tym roku w pierwszym etapie jest do rozwiązania pięć zadań. Uczniowie mogą przesyłać rozwiązania do 14 listopada br.

RZECZPOSPOLITA

Apple rozczarowało

Po raz pierwszy od sześciu lat, elektroniczny gigant podał wyniki gorsze od oczekiwań. W handlu posesyjnym inwestorzy gwałtownie wyprzedają akcje firmy.

Dodatkowa pula unijnych dotacji na nowe e-biznesy

Jeszcze w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadzi dodatkowy nabór na e-projekty. Jego budżet to 150 mln zł.

Polska bardziej konkurencyjna, ale za mało innowacyjna

Polska nieźle przeszła przez kryzys i umacnia pozycję istotnego ośrodka produkcji przemysłowej i dostawcy usług dla biznesu - ocenia Komisja Europejska.

Większe nakłady na badania i rozwój

Wydatki na badania i rozwój czołowych światowych firm wzrosły w 2010 r. o 6,1 proc. Przodowały spółki farmaceutyczne.

Coraz więcej banków w naszych komórkach

Instytucje finansowe umożliwiają obsługę konta osobistego przez telefon. Wersja mobilna ma się stać pełnoprawnym zastępstwem komputerowego dostępu.

GAZETA PRAWNA

Netia złożyła do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia Telefonii Dialog

Netia złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Telefonią Dialog - poinformował we wtorek UOKiK na swojej stronie internetowej.

Internauci kradną nagrody na Facebooku zamiast wygrywać

Kilka znanych firm ma poważne problemy z organizowanymi przez siebie na Facebooku konkursami - coraz częściej zwyciężają w nich oszuści. Ich liczba rośnie proporcjonalnie do wartości upominków.

Karty zbliżeniowe zdobywają rynek. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kart zbliżeniowych w Europie. Z raportu o rynku kart bezstykowych, przygotowanego przez instytut Polasik Research, wynika, że w pierwszym półroczu 2011 r. zapłaciliśmy nimi za zakupy o wartości 72 mln zł. Przed rokiem było to 28,5 mln zł. Liczba transakcji zwiększyła się z 1,7 do 3,8 mln.

PULS BIZNESU

Serwisy zakupów grupowych walczą o małe i średnie firmy

Powstają kolejne platformy z ofertą specjalnie dla biznesu. Do walki o nową grupę klientów biją się też liderzy rynku, jak Gruper czy Citeam.

Apple blisko rekordu Guinnessa

Koncern z Cupertino sprzedaje nowej generacji smartfony w tempie 16 sztuk na sekundę.

NetWorld

Amerykańskie drony z wirusem

Nieznany wirus zainfekował kokpity dronów - bezzałogowych samolotów używanych przez armię amerykańską w misjach wojskowych. Do systemów centrum kontroli lotów znajdującego się w bazie wojskowej w Nevadzie - dostał się najprawdopodobniej wskutek podłączenia przenośnej pamięci zawierającej złośliwy kod, który z kolei umieścił w sytemie keyloggera.

Microsoft Intune - nowa wersja lepiej obsłuży zdalnych użytkowników

Microsoft znacząco rozszerzył możliwości Intune - usługi umożliwiającej m.in. monitorowanie i zarządzanie aktualizacjami komputerów z Windows. Najważniejszymi innowacjami wydają się funkcje związane z obsługą użytkowników pracujących poza siedzibą firmy.