Środowy Przegląd Prasy

Google wyprzedziło Apple… Dramatyczne straty Amazona… Zysk netto grupy TP może zaskoczyć na plus… Kryzys omija internet szerokim łukiem - w sieci powstało trzy tysiące nowych sklepów… NFI Midas skorzysta na zmianach w Polkomtelu… Krakowska firma będzie sprzedawać gry w Japonii… Prawie 10 mln osób obsługuje konto przez Internet… Polskie przedsiębiorstwa bardziej hojne…

COMPUTERWORLD

Korzyści z outsourcingu procesów

We współczesnej gospodarce, gdzie mamy do czynienia ze stałą presją i walką konkurencyjną, outsourcing na stałe wpisał się w zakres działań, które firmy podejmują, w celu poprawienia pozycji konkurencyjnej.

SAP zapowiada zmiany w sposobie aktualizacji pakietu Business Suite

Niemiecki koncern planuje zmienić zasady rozwoju i aktualizacji oprogramowania biznesowego. Zgodnie z zapowiedziami rozszerzenia funkcjonalne dla oprogramowania pakietu SAP Business Suite będą udostępniane w cyklu kwartalnym. Oprogramowanie będzie wspierane przynajmniej do 2020 roku.

Microsoft Internship - rusza kolejna edycja wakacyjnych praktyk w Redmond

Microsoft od wielu lat prowadzi program letnich praktyk studenckich. Co roku firma udostępnia kilkadziesiąt miejsc w zespołach roboczych. Udział w praktykach ma być szansą na poszerzenie wiedzy z zakresu nowych technologii, poznania firmy Microsoft od podszewki i pracy z najlepszymi programistami na świecie.

RZECZPOSPOLITA

Zysk netto grupy TP może zaskoczyć na plus

Opublikowane dziś przez grupę Telekomunikacji Polskiej wyniki za III kw. br. są zbieżne z prognozami analityków tylko w jednej pozycji: przychodów.

NFI Midas skorzysta na zmianach w Polkomtelu

O 35 - 40 proc. mniej wyda na budowę ultraszybkiego Internetu w technologii LTE giełdowa spółka Zygmunta Solorza-Żaka. To efekt przejęcia Polkomtelu przez właściciela Polsatu.

Polskie przedsiębiorstwa bardziej hojne

Telekomunikacja Polska zwyciężyła w obydwu kategoriach konkursu "Liderzy filantropii 2011".

Krakowska firma będzie sprzedawać gry w Japonii

Technologie Bloober Team jako jedyny przedstawiciel branży gier wideo z Polski stworzył produkt na najnowszą konsolę Sony.

Prawie 10 mln osób obsługuje konto przez Internet

Powiększa się grupa użytkowników bankowości internetowej. Dynamicznie rośnie też liczba kart zbliżeniowych.

GAZETA PRAWNA

Kryzys omija internet szerokim łukiem - w sieci powstało trzy tysiące nowych sklepów

Konkurencja w polskim e-handlu rośnie. W sieci działa już ponad 10 tys. sklepów - wynika z najnowszego raportu E-commerce 2011 przygotowanego przez Internet Standard. Zakupy w nich robi trzy czwarte internautów. W ciągu roku w sieci powstało trzy tysiące nowych sklepów. Do końca grudnia wydamy w nich ponad 18 mld złotych.

Pierre Omidyar, szef eBay'a: O kupnie decyduje impuls

Internetowe zakupy dotknęła mobilna rewolucja - teraz kupuje się i sprzedaje podczas jazdy do pracy, szkolnej przerwy czy w trakcie lunchu w firmie. Ten trend próbuje wykorzystać szef eBay'a Pierre Omidyar.

PULS BIZNESU

Google wyprzedziło Apple

Android, system operacyjny produkowany przez Google, jest najpopularniejszą platformą dla aplikacji.

Polacy sprawdzają firmy w sieci

Polscy konsumenci najczęściej poszukują w internecie informacji o firmach usługowych.

Dramatyczne straty Amazona

Zysk kwartalny Amazona może być przynajmniej o połowę niższy, po tym jak największy internetowy detalista zaczął sprzedawać tablety Kindle po zaniżonej cenie.

NetWorld

Top trendy IT 2012 według Gartnera

Wirtualizacja, efektywność energetyczna, sieci społecznościowe, nie tylko cloud, ale i mobile computing - to zdaniem analityków Gartnera strategicznie i technologicznie najważniejsze dla infrastruktury przedsiębiorstwa obszary branży teleinformatycznej w 2012 roku.

Duqu - syn Stuxneta w pytaniach i odpowiedziach

Choć Duqu powstał w innym celu niż Stuxnet, kody źródłowe obu programów są bardzo podobne. Prezentujemy kilka pytań i odpowiedzi związanych z tym głośnym ostatnimi czasy zagrożeniem.