Środowy Przegląd Prasy

Hakerzy atakują Facebooka 600 tys. razy dziennie… Giganci handlu idą do Internetu… Google odpłatnia mapy… Blisko 50 koncernów chemicznych padło ofiarą hakera… Telekomunikacja Polska i Netia zawalczą o klientów klablówek… Zerwanie łączy w telefonach Blackberry może kosztować RIM nawet 25 mln dolarów… Reklama w Internecie daje lepszy zwrot inwestycji niż w TV… Świat boi się nowej, cybernetycznej wojny…

COMPUTERWORLD

Społeczność firmowa

Potrzeba komunikacji ze współpracownikami i dzielenia się wiedzą powoduje rosnącą popularność firmowych intranetów. A te coraz bardziej przypominają serwisy społecznościowe.

Cloud Computing to dopiero początek zmian, które nastąpią w branży IT

Tak wynika z zapowiedzi analityków IDC. To, co czeka już niebawem świat informatyki, nazywają oni trzecią platformą.

Serce Grupy TP, czyli łódzkie Centrum Przetwarzania Danych

Centrum Przetwarzania Danych TP w Łodzi oferuje usługi na rzecz podmiotów Grupy TP, spółek France Telecom z Europy Środkowo-Wschodniej i klientów zewnętrznych.

RZECZPOSPOLITA

Giganci handlu idą do Internetu

Za kilka dni ruszy e-sklep Smyka, a niedługo w sieci zadebiutuje także Tesco. Na razie jedynie co czwarta duża firma handlowa w Polsce prowadzi sprzedaż internetową. Spadek obrotów w tradycyjnym handlu może być dodatkową motywacją do szukania nowych możliwości rozwoju oraz klientów.

Google odpłatnia mapy

Użytkowników Google Maps wkrótce spotka nieprzyjemna niespodzianka. Spółka planuje wprowadzić opłaty za korzystanie z serwisu.

Blisko 50 koncernów chemicznych padło ofiarą hakera

Co najmniej 48 koncernów chemicznych i związanych z przemysłem obronnym stało się ofiarami skoordynowanych cyberataków, za którymi stoi jeden człowiek w Chinach - podała w raporcie firma Symantec, zajmująca się m.in. bezpieczeństwem danych.

Polscy pracownicy nie szturmują Niemiec

Od maja do sierpnia do Niemiec do pracy wyjechało 22 tys. Polaków. To kilkakrotnie mniej, niż prognozowano. Część przedsiębiorstw z Niemiec chce przyciągnąć potrzebnych fachowców podwyżką stawek.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja Polska i Netia zawalczą o klientów klablówek

Telekomunikacja Polska i Netia chcą dodawać telewizję do swoich produktów, aby odebrać klientów kablówkom.

Zerwanie łączy w telefonach Blackberry może kosztować RIM nawet 25 mln dolarów

Użytkownicy telefonu Blackberry w USA i Kanadzie pozwali jego producenta, firmę Research in Motion z powodu ostatnich przypadków całkowitego załamania się połączeń, kiedy miliony ludzi pozbawionych było dostępu do poczty elektronicznej i Internetu.

Reklama w Internecie daje lepszy zwrot inwestycji niż w TV

Reklama zamieszczona w Internecie zapewnia lepszy zwrot inwestycji w krótkim okresie czasu niż podobna reklama w telewizji - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę GfK’s Media Efficiency Panel.

PULS BIZNESU

Świat boi się nowej, cybernetycznej wojny

Hakerzy, zapewne z Chin atakują rządowe i prywatne cele w USA, Wielkiej Brytanii, Japonii i Indiach. Wirus z USA niszczy uszkadza instalacje nuklearne w Iranie. Politycy mówią o powrocie wyścigu zbrojeń. Media próbują ustalić, czym byłaby cyberwojna.

Hakerzy atakują Facebooka 600 tys. razy dziennie

Aż 600 tys. razy dziennie hakerzy próbują włamywać się na profile użytkowników portalu Facebook - podała firma w niedawnym oświadczeniu na temat nowych zabezpieczeń, cytowanym przez portal msnbc.com.

NetWorld

Nowa wersja Intel SSD Toolbox

Intel udostępnił najnowszą wersję swojego oprogramowania do monitorowania oraz zarządzania pracą napędów SSD. W SSD Toolbox 3.0 nie znalazło się zbyt wiele nowych narzędzi - ale znacząco zmodernizowano interfejs, dzięki czemu korzystanie z aplikacji powinno być wygodniejsze.

DataCore SANsymphony-V ułatwi świadczenie usług w chmurze

DataCore Software (dostawca oprogramowania używanego do wirtualizowania pamięci masowych), uruchomił nowy program dedykowany dla dostawców usług świadczonych w oparciu o chmury. Umożliwia on korzystanie z hiperwizorów pamięci masowych w modelu abonamentowym.

VMware vCenter SRM 5.0 podbija stawkę

Jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznego VMworld była prezentacja najnowszej wersji oprogramowania vCenter Site Recovery Manager (SRM). Piąta edycja niesie za sobą wiele istotnych i oczekiwanych zmian, podnosząc tym samym poprzeczkę dla konkurencyjnych narzędzi.

CIO

Specjalista na kontrakcie

Specjaliści wysokiej klasy coraz częściej zainteresowani są elastycznymi formami zatrudnienia, chętnie realizują konkretne projekty w sektorze IT.