Środowy Przegląd Prasy

Google+ już otwarty dla firm… Microsoft wzmacnia szeregi… Ruch w Internecie mobilnym wzrośnie 10-krotnie… Android pozostanie darmowy… Dwa miliardy złotych na reklamę w sieci w Polsce… W tym kwartale przychody Actiona rosną jeszcze szybciej… Firmy zewnętrzne siłą telekomów… Humanista rodem z politechniki…

COMPUTERWORLD

Będzie elektroniczna dokumentacja medyczna

Ustawa o działalności medycznej nakłada na placówki obowiązek jej wprowadzenia od połowy 2014 roku. Przy obecnym stanie informatyzacji służby zdrowia to może być jednak trudne...

Microsoft dla studentów i wykładowców

Ruszają kolejne edycje konkursów, staży, bezpłatnych szkoleń i programów edukacyjnych Microsoftu.

Raport Ernst&Young: media społecznościowe i chmura groźne dla firmowych danych

Firmy coraz częściej udostępniają pracownikom tablety i smartfony. Większość nie zabrania korzystania z mediów społecznościowych. Większość zapomina jednak o odpowiednim dostosowaniu systemów bezpieczeństwa narażając się na ataki hakerów i wyciek danych.

RZECZPOSPOLITA

Dwa miliardy złotych na reklamę w sieci w Polsce

Firmy mogą zwiększyć wydatki na promocję w tym roku o jedną czwartą.

Firmy zewnętrzne siłą telekomów

Pracownik operatora w Polsce przynosi pracodawcy rocznie średnio 740 tys. zł.

Humanista rodem z politechniki

Choć uczelnie techniczne są kuźnią inżynierów, to rośnie tam wybór kierunków humanistycznych.

Microsoft wzmacnia szeregi

Informatyczny gigant próbuje nadrobić stracony czas i włączyć się do grona najważniejszych graczy na rynku mobilnych systemów operacyjnych. W tym celu zatrudnia nowego eksperta.

Ruch w Internecie mobilnym wzrośnie 10-krotnie

Według raportu Ericssona za pięć lat aż pięć miliardów ludzi będzie mieć dostęp do szerokopasmowego Internetu mobilnego. Ruch w sieci będzie zdominowany przez usługi wideo.

GAZETA PRAWNA

Łukasz Wejchert opuszcza ITI. Co z Onetem?

Sensacyjna wiadomość o sprzedaży udziałów w Grupie ITI przez Łukasza Wejcherta odczytana została jako pożegnanie z jego internetowym dzieckiem - Onetem. Ale to nie jest jeszcze wcale przesądzone.

Netia chce kupić widzów, łącząc ofertę stacji naziemnych z telewizją internetowa

Po długich analizach i przymiarkach Netia startuje dziś z nową ofertą Telewizji Osobistej. Projekt opiera się na wykorzystaniu bezpłatnej oferty telewizji naziemnej i internetowej. Partnerem operatora został globalny nadawca telewizyjny HBO.

PARKIET

Wirtualna prognoza

Załamanie koniunktury giełdowej boleśnie odbiło się na wynikach finansowych MCI Management.

Action: kryzys? Jaki kryzys?

W tym kwartale przychody dystrybutora sprzętu IT rosną jeszcze szybciej niż w minionym, kiedy podskoczyły o jedną trzecią.

PULS BIZNESU

Google: Android pozostanie darmowy

System operacyjny Android, wykorzystywany w urządzeniach mobilnych, będzie darmowy mimo przejęcia Motorola Mobility Holdings, zapowiedział szef rady dyrektorów Google Eric Schmidt.

Żegnajcie kolejki

Kolejka w urzędzie skarbowym, na poczcie, w kawiarni? Niedługo może zniknąć za sprawą aplikacji kolejkowych.

Google+ już otwarty dla firm

Google zrobiło kolejny krok w walce z Facebookiem. W serwisie społecznościowym giganta pojawiły się już pierwsze strony firmowe.

NetWorld

Hyper-V w Windows 8 Server - silna konkurencja dla VMware

Jeżeli weźmie się pod uwagę sam koszt, bez uwzględnienia dostępnych mechanizmów i narzędzi zarządzania, Hyper-V już teraz jest korzystniejszym produktem wirtualizacji niż VMware vSphere. Jednak pieniądze to nie jedyny czynnik decydujący o wyborze produktu do wirtualizacji i właśnie tym innym czynnikom VMware zawdzięcza wiodącą pozycję na rynku wirtualizacji.

Seria awarii routerów Junipera

W poniedziałek rano doszło do serii awarii usług internetowych oraz popularnych stron WWW na całym świecie - pierwsze teorie głosiły, że może to być efekt zmasowanego ataku hakerskiego. Okazuje się jednak, że przyczyna jest dużo bardziej banalna, bo wszystko wskazuje na to, że powodem całego zamieszania była awaria urządzeń sieciowych firmy Juniper.

Konferencja KIKE - o przyszłości lokalnych ISP

23 i 24 listopada w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy odbędzie się IX Konferencja Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. Lokalni operatorzy rozmawiać będą o przyszłości małych i średnich przedsiębiorstw dostarczających szerokopasmowy Internet w Polsce.

***PROMOCJA***

Kim są odwiedzający Twoją witrynę? W jaki sposób na nią trafili i dlaczego ją opuszczają? Jakie treści ich interesują?

Te wszystkie informacje możesz pozyskać dzięki Google Analytics. Dowiedz się co jeszcze potrafi to narzędzie i jak je obsługiwać.

PC World zaprasza na e-szkolenie "Google Analytics bez tajemnic" 1 - 2 grudnia 2011

Zarejestruj się już teraz >> http://p1.idg.pl/r/85ae7