Środowy Przegląd Prasy

Rośnie popyt na sprzęt IT… Soros zwiększył udziały w Amazonie i Motorola Solutions… Polsat liczy na Plusa… Prośby polskich władz do Google… W walce patentowej Samsunga z Apple jest punkt dla Samsunga… Producent "Snipera" zapowiada żniwa za rok… iPad złapał zadyszkę… Google Music kontra iTunes… Google Earth sfotografowało chińską "tajemnicę"… Wielka woda zatopiła twarde dyski… Kup i sprzedaj walutę online… Pod choinką pełno tabletów i smartfonów…

COMPUTERWORLD

Biznes wychodzi z objęć systemu

Monolityczne rozwiązania wspierające zarządzanie to przeszłość. Dziś liczą się: wszechstronność, otwartość na zmiany, prostota obsługi, możliwości integracyjne. Wybór najlepszego systemu ERP staje się coraz trudniejszy.

Czy UE zamknie rynek dla serwisów takich jak Facebook, Google Mail i Office 365?

Komisja Europejska chce większej ochrony danych przetwarzanych poza terytorium UE. Planowane reformy mogą odciąć od unijnego rynku firmy, które przetwarzają dane personalne w sposób niezgodny z prawem UE. W szczególności dotyczyć ma to dostawców usług cloud computing oraz operatorów sieci społecznościowych.

Przegrupowanie w polskim oddziale CA Technology

Po przejęciu przez Midis Group, polski oddział firmy przeszedł reorganizację, planuje dwukrotne zwiększenie zatrudnienia i docieranie bezpośrednio do klientów.

Pierwszy botnet z iPhone'ów

Badacze zajmujący się bezpieczeństwem odkryli pierwszy w historii botnet złożony z telefonów klasy smartphone. Prawdopodobnie jest to test działania złośliwego oprogramowania w praktyce.

RZECZPOSPOLITA

Wojna o muzykę w chmurze: Google Music kontra iTunes

Bitwa na serwisy muzyczne w chmurze: Google ma w środę uruchomić serwis Google Music, w poniedziałek zaś ruszyła nowa odsłona iTunes firmy Apple.

Rośnie popyt na sprzęt IT

Dystrybutorzy komputerów pokazali bardzo dobre wyniki za miniony kwartał.

Producent "Snipera" zapowiada żniwa za rok

Po nieco słabszym bieżącym roku City Interactive liczy, że 2012 rok będzie najlepszy w historii firmy.

Polsat liczy na Plusa

Cyfrowy Polsat i operator sieci Plus powalczą wspólnie o większe udziały w rynkach płatnej telewizji i telefonii komórkowej.

Pod choinką pełno tabletów i smartfonów

Polacy w Święta zwracają się w stronę nowych technologii. Wysyłają do siebie SMS-y z życzeniami i marzą o elektronicznych gadżetach pod choinką.

GAZETA PRAWNA

Soros zwiększył udziały w Amazonie i Motorola Solutions

George Soros, który w lipcu zapowiedział przekształcenie swego funduszu wyłącznie w biznes rodzinny, a więc niedostępny dla innych inwestorów, zwiększył w trzecim kwartale zakupy akcji Amazon.com i Motorola Solutions - podał Bloomberg powołując się na raport firmy miliardera.

W walce patentowej Samsunga z Apple jest punkt dla Samsunga

Samsung Electronics pogrążony w sporach patentowych z koncernem Apple niemal na całym świecie, odniósł pierwsze zwycięstwo. Podczas wstępnego posiedzenia sądu w procesie, w którym twierdzi, że iPhone i iPhone 2 naruszyły w Australii jego patenty w zakresie transmisji bezprzewodowej trzeciej generacji 3G, wywalczył terminy już w marcu przyszłego roku. Wcześniej, niż chciał oponent.

WYBORCZA.BIZ

Miliony kart zbliżeniowych. A co to takiego?

Ponad połowa Polaków nie słyszała o dokumentach i kartach zbliżeniowych - wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Pentor na zlecenie firmy ID Block. Tymczasem w Polsce wydano ich już kilkanaście milionów.

PULS BIZNESU

Prośby polskich władz do Google

Internetowy gigant opublikował "Raport Przejrzystości". Polskie władze w pierwszym półroczu tego roku trzy razy zwróciły się z prośbą o usunięcie treści.

Wielka woda zatopiła twarde dyski

Powodzie w Tajlandii uderzyły w polski rynek IT. Rosną ceny dysków, za chwilę może zabraknąć laptopów.

Google Earth sfotografowało chińską "tajemnicę"

Google Earth odkryło interesujące formy terenu na chińskiej pustyni Gobi - informuje brytyjski The Telegraph.

Kup i sprzedaj walutę online

Platforma domu maklerskiego TMS Brokers umożliwia kupno lub sprzedaż dowolnej ilości pieniędzy.

iPad złapał zadyszkę

Maleje popyt na iPady, najgorsze jest jednak to, że popularność gadżetu wyparowuje szybciej niż wszyscy się tego spodziewali - informuje Business Insider.

NetWorld

Kabel vs WLAN na brzegu firmowej sieci

Ekspansja tabletów oraz smartfonów sprawia, że wiele organizacji musi inwestować w rozwój własnej infrastruktury sieci bezprzewodowych. Czy nadszedł już czas, by definitywnie pożegnać się z "kablem"?

Forrester radzi administratorom: Nie spieszcie się z łataniem dziur wykorzystanych przez hakerów.

Forrester Research opublikował w zeszłym tygodniu raport, w którym radzi profesjonalistom IT powstrzymanie się od usuwania luk w zabezpieczeniach natychmiast po tym jak zostały wykorzystane przez włamywaczy do ataku na firmę. Zdaniem analityków może to zniszczyć wartościowe dowody potrzebne do skutecznego oskarżenia cyberprzestępców.

IBM zabezpieczy urządzenia mobilne

Koncern IBM zaprezentował nową usługę MSS (Managed Security Service), stworzoną z myślą o zabezpieczeniu urządzeń mobilnych. Najnowsza wersja IBM Hosted Mobile Device Security Management obsługuje smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemów Apple iOS, Android, BlackBerry oraz Windows Phone.

InternetStandard

Konferencja EntertainmentStandard 2011 już wkrótce

W dniach 24-25 listopada 2011r. zapraszamy na drugą edycję konferencji EntertainmentStandard2011. O tym jak tworzyć cyfrową rozrywkę i jak na niej zarabiać będą opowiadać najlepsi eksperci: wydawcy portali, przedstawiciele firm badawczych, i organizacji branżowych, szefowie internetowych telewizji, specjaliści od gier i… marketingu, który jest rozrywką.

Podsumowanie Internet Poland Conference&Expo 2011

"Cały Internet w jednym miejscu" - hasło przewodnie Internet Poland Conference&Expo 2011 dokładnie oddaje rozmiary tego przedsięwzięcia. W dniach 8-9 listopada w hala MT gościła stu wystawców, dziewiętnastu prelegentów oraz kilka tysięcy odwiedzających. Internet Poland Conference&Expo 2011 to nie tylko wystawy, w ramach eventu odbyła się także konferencja Forum IAB oraz gala rozdania nagród Mixx - Awards.