Środowy Przegląd Prasy

Nokaut rzuca rękawicę Allegro… Coraz więcej widzów wideo w Internecie… iPad króluje w Europie… Stary sprzęt gorącym towarem… ING zaleca kupowanie akcji City Interactive… System komputerowy rozpozna ludzkie emocje… Google+ wychodzi naprzeciw politykom… USA pozbywa się podróbek…

COMPUTERWORLD

IT też potrzebuje swojego ERP

Zintegrowane systemy ERP zrewolucjonizowały zarządzanie przedsiębiorstwem. Obecnie dział IT jest jednym z ostatnich, które nie posiadają podobnych rozwiązań w swojej dziedzinie.

Cloud Computing w Polsce: rynek dynamiczny, choć jeszcze niewielki

Według raportu IDC, rozwiązania przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród polskich dostawców, jak i użytkowników.

Netia, Ericsson, Telefonia Dialog i Budimex tworzą konsorcjum szerokopasmowe

Budimex, Ericsson, Telefonia Dialog i Netia będą wspierać realizację projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych. List Intencyjny w sprawie utworzenia konsorcjum podpisano podczas zorganizowanej przez Computerworld konferencji VIII Forum Usług Szerokopasmowych.

Nokia Siemens Networks wycofuje się z rozwoju technologii WiMAX

Wyspecjalizowany w rozwiązaniach WiMAX dział firmy Nokia Siemens Networks zostanie sprzedany. W ręce amerykańskiej spółki NewNet Communication Technologies trafią m.in. technologie wcześniej przejęte od firmy Motorola Solutions.

RZECZPOSPOLITA

Orange: Mobilne media wspierają prasę i telewizję

W Polsce z mediów mobilnych korzysta obecnie 18 proc. Polaków, co oznacza wzrost w porównaniu z 14 proc. w roku ubiegłym - to wyniki najnowszych badań operatora sieci Orange.

Internet nie z komórki

Grono użytkowników telefonów komórkowych korzystających przez aparaty z Internetu rośnie, ale wciąż jest małe.

Coraz więcej widzów wideo w Internecie

W USA w październiku 42,6 miliardów materiałów w ideo w sieci - to rekordowo wysoka liczba.

iPad króluje w Europie

Apple nie ma zbyt dużej konkurencji na europejskim rynku tabletów - jego iPad kontroluje 74 procent tego rynku.

Stary sprzęt gorącym towarem

Recykling produktów to wciąż problem. Firmy gorączkowo szukają odbiorców zużytego sprzętu, zwłaszcza elektronicznego.

PARKIET

ING zaleca kupowanie akcji City Interactive

Analitycy ING, w raporcie z 28 listopada, zalecają kupowanie akcji City Interactive. Wyceniają je na 35 zł. Na parkiecie kurs we wtorkowe południe wynosił 29,5 zł (po 5-proc. wzroście).

PULS BIZNESU

System komputerowy rozpozna ludzkie emocje

Naukowcy stworzyli system komputerowy, który w oparciu o akustykę ludzkiego głosu, będzie mógł rozpoznać emocje użytkownika.

Google+ wychodzi naprzeciw politykom

Google+, platforma społecznościowa będąca na rynku od 5 miesięcy, opublikował przewodnik po portalu dla polityków, organizacji rządowych, aktywistów i twórców kampanii prezydenckich.

USA pozbywa się podróbek

"Cybernetyczny poniedziałek" - dzień wyprzedaży w sieci - okazał się doskonałym momentem dla przeprowadzenia akcji amerykańskich jednostek ścigania wymierzonej w internetowych handlarzy podrabianymi dobrami.

Nokaut rzuca rękawicę Allegro

Internetowa porównywarka cen wchodzi na giełdę i przejmuje dużego konkurenta. Z emisji chce pozyskać ok. 35-50 mln zł.

NetWorld

Bezpieczeństwo - trzy duże problemy

Wirtualizacja, mobilność i sieci społecznościowe - z tymi dynamicznie rozwijającymi się zjawiskami wiąże się też największy wzrost zagrożeń bezpieczeństwa w sieciach firmowych.

Trudna popularyzacja innowacji

Konferencja "Nowoczesne Data Center" odbyła się pod koniec listopada br. w Warszawie i miała na celu prezentację nowych technologii, które mogą mieć zastosowanie w budowanych lub modernizowanych centrach przetwarzania danych.

InternetStandard

30 listopada - Dzień Darmowej Dostawy

Akcja Dzień Darmowej Dostawy odbędzie się po raz drugi. Każdy kto 30 listopada 2011r. złoży zamówienie w jednym z 1770 sklepów internetowych,bez względu na wybrany produkt i sposób płatności, nie będzie płacił za jego dostawę.

CIO

CFO European Summit

Na temat roli agencji ratingowych w systemie globalnych rynków finansowych i ich wpływie na system finansowy będą dyskutować uczestnicy konferencji CFO European Summit, która odbędzie się 1 grudnia w Hotelu Westin w Warszawie.

Innowacje wymagają lepszej współpracy z dostawcami

Specjaliści ds. zarządzania dostawcami powinni zbudować lepsze relacje z wendorami, a nie tylko negocjować niższe ceny - wynika z analiz Forrestera. Firmy powinny tworzyć silne partnerstwa strategiczne i blisko współpracować z dostawcami, aby zwiększyć swoja innowacyjność. Analitycy Forrestera uważają, że ta zmiana powinna być przeprowadzona przez menedżerów ds. zakupów IT w firmach.