Środowy Przegląd Prasy

MSWiA nie popełniło przestępstwa, zlecając przygotowanie hakerskiego oprogramowania… Boni zapowiada, ze od 2013 r. będą dodatkowe częstotliwości dla szybkiego internetu… Komputerowe żniwa są wyjątkowo obfite… Mało chętnych na reklamy w Apple… Cyfrowy Polsat zaprasza dostawców urządzeń telewizji mobilnej… Duńczycy idą do sądu w USA, a TP uważa, że to tylko PR… Jak skutecznie wykorzystać aplikacje w portalu społecznościowym…

COMPUTERWORLD

Szerokopasmowa harmonia

Operatorzy i użytkownicy sieci szerokopasmowych będą korzystać równolegle z różnych technologii dostępu. Dla Polski to ostatni dzwonek, by rozpocząć prace nad budową sieci za unijne fundusze.

Polski oddział Sage najlepszy w Grupie - umacnia pozycję przed strategicznymi inwestycjami?

Polski oddział Sage zanotował największą dynamikę wzrostu przychodów spośród wszystkich spółek Grupy. Dobre wyniki - także w skali Grupy - mają pozwolić na ugruntowanie pozycji rynkowej przed realizacją kolejnego etapu ewolucji firmy Sage. W przyszłości szczególny nacisk ma być kładziony m.in. na rozwój oferty rozwiązań oferowanych w modelu usługowym. Niewykluczone są też przejęcia - także na polskim rynku.

NFI Midas kończy budowę grupy telekomunikacyjnej wraz z przejęciem Aero2

NFI Midas w ramach jednej grupy skonsoliduje wszystkie obecnie dostępne i niewykorzystane w Polsce częstotliwości, pozwalające na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

RZECZPOSPOLITA

Cyfrowy Polsat zaprasza dostawców urządzeń telewizji mobilnej

"Mobilna cyfrowa telewizja naziemna" - tak o swoim nowym projekcie telewizyjnym związanym z przejęciem spółki Info-TV-FM mówi Cyfrowy Polsat, polska platforma satelitarna kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Duńczycy idą do sądu w USA, TP: to tylko PR

Duńska firma DPTG wystąpiła do amerykańskiego sądu z wnioskiem o zablokowanie przepływów finansowych od tamtejszego giganta telekomunikacyjnego AT&T do Telekomunikacji Polskiej - wynika z dzisiejszego komunikatu giełdowego GN Store Nord, właściciela DPTG.

GAZETA PRAWNA

Firma na Facebooku: Jak skutecznie wykorzystać aplikacje w portalu społecznościowym

Użytkownicy Facebooka poza aplikacjami standardowo znajdującymi się na serwisie, mogą również korzystać z wtyczek stworzonych przez zewnętrznych programistów. Tę możliwość chętnie wykorzystują firmy - aplikacja może być świetnym nośnikiem reklam. Co jeszcze wiedzieć o aplikacjach? Jak może je wykorzystać firma?

Boni: od 2013 r. będą dodatkowe częstotliwości dla szybkiego internetu

Rada UE przyjęła we wtorek wniosek ws. utworzenia pierwszego programu polityki widma radiowego, który ułatwi dostęp do szybkiego internetu przez rozszerzenie zakresu wykorzystywanych w tym celu częstotliwości. W Polsce mają one być dostępne od 2013 r. - powiedział minister Michał Boni.

WYBORCZA.BIZ

MSWiA bez złych intencji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie popełniło przestępstwa, zlecając przygotowanie hakerskiego oprogramowania. Tak uznała prokuratura i odmówiła wszczęcia postępowania.

PULS BIZNESU

Komputerowe żniwa są wyjątkowo obfite

Rekord goni rekord — tak wygląda końcówka roku u dystrybutorów sprzętu IT. Dobrych nastrojów nie psuje nawet widmo recesji.

Mało chętnych na reklamy w Apple

Platforma reklamowa Apple przeznaczona dla urządzeń mobilnych nie przypada do gustu reklamodawcom. Sytuacja jest na tyle zła, że koncern z Cupertino zdecydował się na znaczną obniżkę cen za usługi.

NetWorld

Thin provisioning - niewykorzystany potencjał?

Technika dynamicznego alokowania zasobów pamięci masowej zgodnie z aktualnymi potrzebami ma olbrzymi potencjał. Niestety bywa, że przysłaniają go trudności związane z wdrożeniem thin provisioningu. Wobec błyskawicznie rosnących potrzeb na pamięć tak być nie powinno.

2012 - rok czterordzeniowych smartfonów z ekranami wysokiej rozdzielczości?

W przyszłym roku konkurencja na rynku smartfonów zaostrzy się, a ich producenci będą chcieli przyciągnąć klientów coraz szybszymi procesorami (m.in. czterordzeniowymi), ekranami o coraz większej rozdzielczości oraz szybszą transmisją danych (LTE).

Internet Standard

eSky.pl wchodzi na rynek w... Brazylii!

Spółka eSky.pl jest pierwszą polską firmą turystyczną, która zdecydowała się na otwarcie siostrzanego serwisu w Ameryce Południowej. Od 1 grudnia w Brazylii działa serwis eDestinos.com.br. Jest to trzeci po Bułgarii i Rumunii zagraniczny serwis eSky.pl.