Środowy Przegląd Prasy

Apple wywalczył zakaz sprzedaży smartfonów HTC w USA… AT&T zrezygnował z T-Mobile… Solorz-Żak skleja telekomy… Apple i Google pracują nad urządzeniem przyszłości… Pasażerowie SAS będą wkrótce mogli surfować po Internecie… Co ósmy internauta w Polsce korzysta z Google+…

COMPUTERWORLD

Zmiany przepisów ułatwiają outsourcing IT

Nowelizacja ustawy Prawo bankowe złagodziła przepisy dotyczące stosowania outsourcingu w Polsce. Komisja Europejska chce ułatwić korzystanie z usług w modelu cloud computing.

Boni: raport otwarcia przedstawimy w połowie lutego

"Muszę posprzątać tę stajnię Augiasza" - zapowiedział minister Michał Boni na poniedziałkowym spotkaniu w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat.

Borys Stokalski wraca na stanowisko prezesa zarządu Infovide-Matrix

Z końcem roku ze stanowiska prezesa Infovide-Matrix odejdzie Jan Maciejewicz. Zastąpi go Borys Stokalski, współzałożyciel i jeden z głównych udziałowców, a obecnie wiceprezes spółki. Z oficjalnych informacji wynika, że zmiany w zarządzie spółki są związane z zakończeniem procesu transformacji Infovide-Matrix.

Mianowano następcę Ireneusza Dąbrowskiego w Tech Data Polska

Firma ogłosiła, że od 2 stycznia 2012 roku polskim oddziałem będzie kierował Piotr Mirosław. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w LG Electronics.

RZECZPOSPOLITA

AT&T zrezygnował z T-Mobile

AT&T porzucił plany przejęcia T-Mobile USA za 39 mld USD, jako powód podając zdecydowany sprzeciw amerykańskich władz.

Solorz-Żak skleja telekomy

Poszczególne elementy telekomunikacyjnej układanki Zygmunta Solorza-Żaka tworzą coraz ściślejszą całość. Polkomtel i Midas połączą się kapitałowo.

Serfuj w obłokach

Pasażerowie SAS będą wkrótce mogli surfować po Internecie i korzystać z telefonów komórkowych podczas lotu. Za kilka dni wzniesie się w powietrze pierwszy samolot wyposażony w WiFi.

Co ósmy internauta w Polsce korzysta z Google+

13 proc. wszystkich osób korzystających z sieci w Polsce wchodzi na nowy społecznościowy portal Google+ - wynika z badań.

Eksodus pracowników Twittera

Portal społecznościowy czekają rewolucyjne zmiany. Stara gwardia odchodzi albo jest zwalniana. Według obserwatorów zmiany przyniosą firmie korzyści.

GAZETA PRAWNA

Apple wywalczył zakaz sprzedaży smartfonów HTC w USA

Apple wygrał sprawę o naruszenie patentów przeciwko koncernowi HTC Corp., w wyniku czego w przyszłym roku wejdzie w życie zakaz sprzedaży w USA niektórych smartfonów tajwańskiej spółki.

WYBORCZA.BIZ

Streżyńska: Normalnie pracuję i próbuję się dostać do ministra Boniego

Nowe porozumienie z TP, którego efektem będą nowe światłowody i walka z nieuczciwymi usługami internetowymi. To tylko niektóre zadania dla UKE na najbliższe lata - przekonuje Anna Streżyńska, prezes Urzędu.

PULS BIZNESU

Apple i Google pracują nad urządzeniem przyszłości

Apple i Google pracują nad budową nowej generacji komputerów.

NetWorld

Ubuntu w chmurach i na smartfonach?

Najnowsza wersja Ubuntu - 11.10, (Oneiric Ocelot) - to z pewnością ambitne przedsięwzięcie. Najnowsze dzieło Canonical zebrało co prawda nieco krytyki (użytkownikom nie spodobała się zmiana interfejsu z Gnome na Unity), ale producent ma wobec niego bardzo poważne plany - zamierza popularyzować Ubuntu na nowych platformach: tabletach, smartfonach oraz w chmurach.

Toad for Cloud Databases - bezpłatne narzędzie do zarządzania bazami danych NoSQL

Firma Quest Software udostępniła oprogramowanie Toad for Cloud Databases - nowe, bezpłatne narzędzie do zarządzania nierelacyjnymi bazami danych NoSQL. Oprogramowanie oferuje możliwość dostępu i analizy (w widoku opartym o SQL) takich baz danych przechowywanych w chmurze.

BYWALEC

Na ustawę o e-podpisach poczekamy, ale wcześniej będzie bezpieczniej

Polski rząd chce poczekać z przygotowaniem własnej ustawy na ustalenia Komisji Europejskiej, która chce standaryzować ten aspekt w ramach UE. Wstępna wersja pojawi się na wiosnę 2012 roku.

CIO

Równowaga między pracą a domem

Inicjatywa "work-life balance" zyskuje także coraz więcej zwolenników w krajach Europy Zachodniej, gdzie systematycznie jest wspierana także przez instytucje rządowe dostrzegające w nich sposób na łagodzenie negatywnych skutków społecznych aktywności zawodowej kobiet czy profilaktykę szkodliwego dla zdrowia i życia rodzin pracoholizmu.