Środowy Przegląd Prasy

Multibank wprowadza bankowość mobilną na iPhone'a i iPada… Białoruś ograniczy obywatelom dostęp do zagranicznego internetu… Google testuje nowy design strony… Windows 7 bardziej popularny od Windows XP jeszcze w tym kwartale?... 5 zmian, które mogą zaważyć na funkcjonowaniu Inernetu w 2012 roku… "Wiedźmin" poznał dystrybutorów… 3D też bez okularów… Firmy IT mówią, że potrzebujemy więcej kobiet w informatyce… Apple szykuje niespodziankę…

COMPUTERWORLD

5 zmian, które mogą zaważyć na funkcjonowaniu Inernetu w 2012 roku

Zdaniem ekspertów w ciągu kolejnych 12 miesięcy globalną sieć komputerową czekają największe od kilkunastu lat zmiany. Mowa tu zarówno o zmianach technicznych, związanych z migracją do protokołu IPv6, jak i zmianach organizacyjnych dotyczących m.in. odpowiedzialności za funkcjonowanie kluczowych elementów infrastruktury Internetu.

Windows 7 bardziej popularny od Windows XP jeszcze w tym kwartale?

Ponad dekadę od wprowadzenia na rynek system Windows XP zaczyna coraz szybciej tracić użytkowników. W 2011 roku udział rynkowy Windows XP spadł o ponad 11 proc. W tym samym okresie najwięcej użytkowników zyskał system Windows 7.

Białoruś ograniczy obywatelom dostęp do zagranicznego internetu

Władze Białorusi wprowadzają restrykcje dla obywateli tego kraju. Korzystanie z zagranicznych stron i usług internetowych będzie traktowane jak wykroczenie i podlegało grzywnie.

RZECZPOSPOLITA

3D też bez okularów

W lutym pierwsze tego typu telewizory powinny trafić do polskich sklepów. Ceny są na razie zaporowe.

WYBORCZA.BIZ

Multibank wprowadza bankowość mobilną na iPhone'a i iPada

Po wprowadzeniu niedawno tzw. wersji lajt systemu transakcyjnego to kolejna usługa Multibanku dla użytkowników telefonów komórkowych.

Firmy IT: Potrzebujemy więcej kobiet w informatyce

Kiedy kobieta wchodzi do sklepu z komputerami, musi tłumaczyć się z tego, że zna się na sprzęcie. A kiedy decyduje się na zawód informatyka, najpierw powinna udowodnić, że jest dobra.

PULS BIZNESU

Google testuje nowy design strony

Google testuje nowy wygląd strony startowej - informuje Digital Trends.

Młodzi mają chęć na biznes

Start w biznesie ułatwiają unijne dotacje i prywatny kapitał. Młodzi przedsiębiorcy narzekają jednak na nadmierną biurokrację.

Apple szykuje niespodziankę

Apple zorganizuje konferencję prasową w drugiej połowie stycznia.

"Wiedźmin" poznał dystrybutorów

Koniec sporu o prawa do sprzedaży gry w wersji na Xbox. CD Projekt Red podpisał w tej sprawie umowę z firmą Namco.

NETWORLD

Stuxnet i Duqu elementami znacznie szerszej operacji?

Robak Stuxnet został zbudowany na tej samej platformie, co wykryty niedawno trojan Duqu - wynika z analizy kodu obu "szkodników", przeprowadzonej przez specjalistów z firmy Kaspersky Lab.

GSD-808HP: kolejny gigabitowy przełącznik Planet z obsługą technologii PoE

Tajwańska firma Planet poszerzyła ofertę o 8-portowy gigabitowy przełącznik GSD-808HP (13-calowa obudowa desktop; wysokość 1U z możliwością montażu w szafie).