Środowy Przegląd Prasy

Huawei i Nokia Siemens wygrały superkontrakt na modernizację sieci… Szef Apple'a zarobił najwięcej w USA… E-szkoła i telewizja dostały pieniądze… Na Allegro zostało sprzedanych 1,3 miliona fanów… Nielegalna reklama od Google… Szybko zbliża się era telewizji na życzenie przez internet… Unijna kasa na ściąganie…

COMPUTERWORLD

Praca grupowa źródłem przewagi

Poprawę konkurencyjności biznesu i optymalizację kosztów działania można osiągnąć poprzez usprawnienie komunikacji i współpracy grupowej.

Polska za mało bazuje na technologiach i talentach

Nasz kraj zajął dopiero 41 miejsce w rankingu kreatywnych państw opracowanym przez Martin Prosperity Institute. Ranking bierze pod uwagę Global Creativity Index uwzględniający wykorzystywanie przez państwa technologie, talenty i tolerancję. Podium rankingu należy do Szwecji, USA i Finlandii.

Branża outsourcingowa będzie rosła mimo kryzysu

Branża outsourcingowa będzie jedną z niewielu, która w 2012 r. mimo kryzysu utrzyma dodatnią dynamikę wzrostu - wynika z raportu "Outsourcing 2011-2012" przygotowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych i Instytut Outsourcingu. Firmy outsourcingowe z polskim kapitałem deklarują stabilność etatów i kolejne rekrutacje.

RZECZPOSPOLITA

Zarobić na wirtualnych fanach

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy na Allegro zostało sprzedanych 1,3 miliona fanów różnych stron na Facebooku - wynika z raportu Manubia.pl.

Nielegalna reklama od Google

Amerykański gigant czerpał zyski z reklam firm oferujących nielegalne produkty - informuje BBC.

Szef Apple'a zarobił najwięcej w USA

Prezes koncernu Apple Tim Cook dostał w sumie od firmy 378 mln dol. w 2011 r. Większość w akcjach, które będzie mógł spieniężyć w nadchodzących latach.

GAZETA PRAWNA

Kablówki tracą rację bytu. Czas na Smart TV

Szybko zbliża się era telewizji na życzenie przez internet. Siedząc przed odbiornikiem z pilotem w ręku, będziemy swobodnie przeskakiwać między filmem na YouTube a premierą serialu w TVN lub Polsacie, a wrażeniami od razu podzielimy się ze znajomymi na Facebooku.

WYBORCZA.BIZ

Unijna kasa na ściąganie

Portal Korker.pl jest nieetyczny - orzekli małopolscy urzędnicy. Ale dotacji z UE mu nie odbiorą.

Huawei i Nokia Siemens wygrały superkontrakt na modernizację sieci?

Przetarg ogłoszony przez spółkę NetWorks! należącą do operatorów komórkowych Orange i T-Mobile najprawdopodobniej wygrały chiński Huawei oraz fińsko-niemiecka firma Nokia Siemens.

PULS BIZNESU

E-szkoła i telewizja dostały pieniądze

Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego zainwestował w dwie spółki po 800 tys. zł.

NETWORLD

32-rdzeniowe serwery do wynajęcia w 1&1

Firma hostingowa 1&1 włączyła do oferty nową linię serwerów, które zawierają 32 rdzenie obliczeniowe. Usługę oznaczono symbolem XXL 32 Core. Na bazie tych serwerów 1&1 buduje centra danych zdolne obsługiwać połączenia sieciowe o ogólnej przepustowości do 275 Gb/s.

IPv6: internetowego końca świata w 2012 nie będzie

W rozpoczętym właśnie roku wyczerpie się kolejna regionalna pula internetowych adresów IPv4, jednak jak uspokajają eksperci sieciowi w 2012 r. nie nastąpi internetowy koniec świata, lecz będzie to dobry czas na przygotowanie się na migrację do IPv6.