Środowy Przegląd Prasy

Ceny w telekomunikacji będą dalej spadać… WP rezygnuje z porównywarki cen… Hakerzy atakują strony internetowe dla dzieci… Murdoch oskarża Google’a o wspieranie filmowego piractwa… Play zyskuje, a T-Mobile traci klientów… Sieci komórkowe włączą limit na internet… Pierwszy strajk internetowy… Samsung szykuje gigantyczną inwestycję… Apple buduje "niewidzialny" sklep…

COMPUTERWORLD

Czy to już koniec BlackBerry?

Co trzecia amerykańska korporacja rozważa rezygnację ze smartfonów BlackBerry. Ich producent, firma RIM, popada w coraz większe tarapaty. Czy odwrócą się od niej także polscy użytkownicy?

"Spec-grupy" mają walczyć ze złodziejami infrastruktury telekomunikacyjnej

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że od 2010 r. rośnie kradzież infrastruktury telekomunikacyjnej. Powstał pomysł, by powołać w Policji specjalne grupy do walki ze złodziejami infrastruktury telekomunikacyjnej. W planach jest też stworzenie portalu internetowego, w całości poświęconego tej tematyce.

Nowe prawo telekomunikacyjne ma lepiej chronić abonentów

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prowadzi prace nad dostosowaniem polskiego prawa telekomunikacyjnego do wymogów Unii Europejskiej. Nowe przepisy mają lepiej chronić użytkowników - korzystający z internetu przez komórkę będą mieli prawo żądać, by przedsiębiorca powiadamiał ich o wykorzystaniu limitu transferu danych, a przeniesienie numeru z jednej firmy do drugiej ma trwać nie dłużej niż jeden dzień.

*** promocja***

Dlaczego firmy wybierają rozwiązania HP?

sprawdź:http://p1.idg.pl/r/3e37b

*** promocja***

RZECZPOSPOLITA

Ceny w telekomunikacji będą dalej spadać

Premier Donald Tusk uzasadnił kandydaturę Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE. Jego zdaniem, jest ona gwarantem, że ceny usług telekomunikacyjnych będą dalej spadać.

WP rezygnuje z porównywarki cen

Serwis będzie współpracował z porównywarką Nokaut. W tym kwartale zapowiada też dwa nowe projekty w handlu internetowym.

Szansa dla pomysłowych studentów

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, Imagine Cup. Dla najlepszych to furtka do wielkiej kariery.

GAZETA PRAWNA

Murdoch oskarża Google’a o wspieranie filmowego piractwa

Rupert Murdoch, prezes i dyrektor zarządzający medialnego koncernu News Corp. oskarżył internetowego potentata, amerykańskiego Google’a o wspieranie filmowego piractwa.

Play zyskuje, a T-Mobile traci klientów

W ubiegłym roku sieć zmieniło 1,06 mln użytkowników telefonii komórkowej w Polsce. Najwięcej przeszło do P4, operatora sieci Play, a najwięcej odeszło z PTC, operatora sieci T-Mobile.

Sieci komórkowe włączą limit na internet

Plus, Orange, T-Mobile i Play mogą w tym roku spotkać się z nowym problemem - popyt na transmisję danych w ich sieciach będzie tak duży, że będą zmuszeni wprowadzić ograniczania.

WYBORCZA.BIZ

Pierwszy strajk internetowy. Zniknęła Wikipedia

W internecie to historyczny moment - w środę na całą dobę nie wyświetla się anglojęzyczna Wikipedia. To protest przeciwko antypirackiej ustawie forsowanej przez Hollywood w amerykańskim Kongresie.

PULS BIZNESU

Nowe rozdanie w komórkach

Kolejne częstotliwości dla telefonii komórkowej mogą trafić na aukcję. To oznacza poważne kłopoty dla Playa.

Samsung szykuje gigantyczną inwestycję

Samsung, koreański gigant technologiczny, zainwestuje 41 mld USD w rozwój technologii i infrastrukturę.

Apple buduje "niewidzialny" sklep

Nowy sklep Apple we francuskim Aix-in-Provence, którego drzwi otworzą się końcem tego roku, będzie tak innowacyjny, że aż "niewidzialny".

Hakerzy atakują strony internetowe dla dzieci

Coraz więcej stron internetowych, których odbiorcami są najmłodsi użytkownicy internetu jest atakowanych przez wirusy komputerowe.

NETWORLD

MSP: kierunki rozwoju technologii w 2012 roku

Nowe technologie i usługi IT mają wpływ na każdy biznes, ale niektóre z nich mogą być szczególnie istotne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiamy kilka przykładów rozwiązań, na które warto w tym roku zwrócić szczególną uwagę.

Oracle - nowe narzędzia do zbiorów Big Data

Oracle wprowadził do sprzedaży system Big Data Appliance, który pomaga zarządzać dużą ilością zgromadzonych przez nich danych (Big Data). Firma wprowadziła też do oferty pakiet oprogramowania Oracle Big Data Connectors, który integruje dane przechowywane w środowisku Hadoop i w bazie danych Oracle NoSQL z bazą danych Oracle 11g.

Internet Standard

Nowa sieć reklamowa: Online Advertising Network

1 lutego startuje Online Advertising Network, czyli OAN Sp. z o.o. Spółka została założona przez byłych menedżerów ARBOinteractive Polska. Głównym celem firmy jest budowanie i dostarczanie sieciowych produktów reklamowych w internecie zarówno klientom końcowym jak i agencyjnym. Do działającej od września ubiegłego roku Premium.ad, sprofilowanych pakietów mediowych, dołącza Business.ad - biznesowa sieć reklamowa. Kolejne produkty tematyczne będą miały swoją premierę w drugiej połowie bieżącego roku.

CIO

Daniel Goleman w Polsce

Daniel Goleman, światowej sławy amerykański psycholog i publicysta, autor bestselleru "Inteligencja emocjonalna" oraz szeregu książek z obszaru inteligencji emocjonalnej, przywództwa i psychologii biznesu wystąpi ze specjalnym wykładem na konferencji "Przywództwo przyszłości: lider czy dyktator", która odbędzie się 29 marca 2012 r. w Warszawie. Organizatorem konferencji jest Hay Group.