Środowy Przegląd Prasy

Nokia Siemens Networks zwolni ponad 4 tys. ludzi… Streżyńska zakończyła 6 lat rządów w UKE porozumieniem z TP SA... UPC na nową sieć wyda 0,5 mld zł… Rośnie liczba internautów w Polsce… Apple sprzedaje więcej komputerów niż HP… Dane z Megaupload znikną do czwartku… Facebook z przełomową aplikacją… Dziś Facebook może złożyć prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd…

COMPUTERWORLD

Garść rad dla roztropnego szefa IT

Trudne czasy w gospodarce to okres, kiedy szczególnego znaczenia nabiera hasło: Jak cię widza, tak cię piszą. Osłabienie rynku przekłada się na oszczędności w przedsiębiorstwie, a oszczędności najłatwiej szukać w działach, które, w opinii zarządu, nie są bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością - czyli również w dziale IT.

Streżyńska zakończyła 6 lat rządów w UKE porozumieniem z TP SA

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej zawarły porozumienie w wyniku, którego operator do końca I kwartału 2013 roku zbuduje 220 tys. szerokopasmowych łączy internetowych o przepływności nie mniejszej niż 30 Mb/s. Tym mocnym akcentem Anna Streżyńska zakończyła swe sześcioletnie rządy w UKE.

Comarch: Po rynku niemieckim przyszedł czas na inwestycje we Francji

Francja już teraz jest drugim po Niemczech największych rynkiem eksportowym firmy Comarch. Planowane są jednak szeroko zakrojone inwestycje mające na celu umocnienie wizerunku firmy Comarch jako silnego dostawcy rozwiązań informatycznych. Silna pozycja we Francji ma ułatwić m.in. ekspansję na inne rynki zagraniczne.

Sygnity zbuduje hurtownię danych i system wykrywania nadużyć dla CSIOZ

To ostatni, czwarty element budowanej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1). Wartość kontraktu to ok. 71 mln zł. Sygnity wygrało z ofertą HP Polska.

RZECZPOSPOLITA

Rośnie liczba internautów w Polsce

Już 16,7 mln Polaków korzysta z Internetu - wynika z najnowszych badań NetTrack. Tyle osób wchodziło do sieci w 2011 roku.

Apple sprzedaje więcej komputerów niż HP

Jeśli wliczymy do tego iPady, firma z logo jabłka prześcignęła największych graczy na rynku pecetów - twierdzi firma Canalys.

Dane z Megaupload znikną do czwartku

Amerykańscy prokuratorzy nie odpuszczają znanemu serwisowi. - Dane użytkowników i osób trzecich zostaną skasowane do czwartku - twierdzą.

GAZETA PRAWNA

UPC - największy operator kablowy w Polsce - na nową sieć wyda 0,5 mld zł

Lider rynku telewizji kablowej UPC chce po przejęciu Aster zwiększyć inwestycje w rozwój sieci, by bronić się przed Vectrą i Multimediami.

WYBORCZA.BIZ

Facebook zmierza na giełdę. Ile akcji trafi do inwestorów?

Dziś zarząd Facebooka może złożyć prospekt emisyjny w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Według analityków oferta publiczna może sięgnąć 10 mld dol. Byłaby wtedy jedną z największych w historii USA.

PULS BIZNESU

Nokia Siemens Networks zwolni ponad 4 tys. ludzi

Spółka zwolni 2,9 tys. pracowników w Niemczech i 1,2 tys. w Finlandii.

Facebook z przełomową aplikacją

Edouard Gatouillat, haker internetowy, stworzył aplikację zdolną do ujawnienia, która osoba usunęła nas z grona znajomych w portalu.

NETWORLD

Najnowsza wersja oprogramowania LOG System umożliwi kontrolę wykorzystania serwisów internetowych

Na rynek trafiła nowa wersja oprogramowania LOG System - aplikacji opracowanej przez polską spółkę LOG Systems. LOG System 3.0 pozwala uzyskiwać dokładne dane o tym, z jakich programów i korzystają poszczególni pracownicy i jak długo to robią.

Microsoft: publiczna beta MS Office 15 już latem

Microsoft poinformował o oficjalnym rozpoczęciu programu "Technical Preview" kolejnej wersji pakietu MS Office - znanego na razie pod roboczą nazwą Office 15. Koncern zapowiedział też, że wydanie beta pojawi się latem.

Internet Standard

Google wycina polskie serwisy "kupujące" linki

Wczoraj (30 stycznia), zmienił się sposób prezentowania wyników wyszukiwania. Zmiany dotknęły m.in. porównywarki cen takie jak ceneo.pl, nokaut.pl oraz strony typu tesco.pl lub fotka.pl.

CIO

Firma wchodzi w chmurę

Jakie czynniki decydują o wyborze przez firmę rozwiązań cloud computingowych? Podczas spotkania Klubu CIO opowiadał o tym Krzysztof Zych, CIO GTS Central Europe.

Menedżerowie nie powinni zagrzebywać się w szczegółach

Doug Beebe, menedżer korporacyjny systemów informatycznych w Toyota Motor Sales USA opowiada o niebezpieczeństwach związanych z zajęciem się przez kadrę kierowniczą problemem na zbyt dużym poziomie szczegółowości oraz o cechach, jakie ceni w zespole pracowników.