Środowy Przegląd Prasy

E-booki i audiobooki nie mogą się zrównać… Yahoo oskarża Facebooka o naruszenie 10 patentów… Aneks do prospektu Midasa zatwierdzony… Chińczycy budują najszybszy komputer świata… KantorOnline.pl pierwszym kantorem internetowym na New Connect… Nowy patent Samsunga zmieni wygląd urządzeń mobilnych?... Telekomy w Europie idą w startupy… Carlos Slim zakłada telewizję internetową…

COMPUTERWORLD

Miękkie umiejętności podniosą Twoje zarobki

Pracodawcy coraz większą uwagę zwracają na kompetencje pozatechniczne. W działach IT potrzebni są skuteczni menedżerowie i komunikatywni gracze zespołowi.

Dell chce kupić firmę SonicWall

Przedstawiciele koncernu Dell poinformowali o zamiarze przejęcia wyspecjalizowanej w systemach bezpieczeństwa IT firmy SonicWall. Wartości transakcji nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się, że zakup ma ułatwić firmie Dell skuteczne konkurowanie z koncernami IBM i HP w segmencie korporacyjnym.

Powstanie jeden patent obowiązujący w całej Unii Europejskiej

Szacuje się, że wprowadzenie go pozwoli zmniejszyć koszty ochrony patentowej nawet o 80%. "Daje wolną rękę przedsiębiorcy na wykorzystanie zaoszczędzonych środków na dowolny cel, w tym na wprowadzenie innowacyjnych projektów" - twierdzą autorzy projektu.

RZECZPOSPOLITA

Yahoo oskarża Facebooka o naruszenie 10 patentów

W poniedziałek do sądu w San Jose wpłynął pozew przeciwko Facebookowi. Yahoo twierdzi, że społecznościowy gigant naruszył jego patenty dotyczące reklamy w sieci.

Aneks do prospektu Midasa zatwierdzony

Harmonogram oferty NFI Midas zmieniono i ustalono nowy termin przydziału papierów - na 19 marca - wynika z komunikatu aktualizującego prospekt emisyjny spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka.

GAZETA PRAWNA

Chińczycy budują najszybszy komputer świata

Chińczycy budują superkomputer "Tianhe 2", który będzie miał 10 razy większą moc obliczeniową od dotychczasowego lidera, japońskiego komputera "Kei", oddanego do użytku w zeszłym roku.

KantorOnline.pl pierwszym kantorem internetowym na New Connect

Firma TNN Finance, właściciel jednego z pierwszych kantorów internetowych w Polsce, KantorOnline.pl, planuje wejść na rynek New Connect w drugim kwartale 2012 roku. Będzie to pierwszy typowy kantor internetowy, który zadebiutuje na polskim rynku publicznym - podaje biuro prasowe firmy.

Nowy patent Samsunga zmieni wygląd urządzeń mobilnych?

Samsung opatentował nowy wynalazek, który pozwoli właścicielom urządzeń mobilnych na wyświetlanie zdjęć i grafik na całej powierzchni smartfonu czy tabletu. Pozwoli to na stworzenie własnej, cyfrowej obudowy urządzenia.

WYBORCZA.BIZ

Orange, Telefonica. Telekomy w Europie idą w startupy

Hiszpańska Telefonica ogłosiła, że chce swój inkubator Wayra rozwijać w Europie. Do gry o inwestycje w startupy włącza się też Orange.

PULS BIZNESU

Carlos Slim zakłada telewizję internetową

Najbogatszy człowiek świata ściągnął do swojego internetowego projektu samego Larry’ego Kinga, dawną gwiazdę CNN.

E-booki i audiobooki nie mogą się zrównać

Nie będzie równania stawek VAT dla książek na płytach i sprzedawanych on-line — zapowiada resort finansów.

NETWORLD

Rekordowa sprzedaż oprogramowania do składowania danych

Producenci oprogramowania do składowania danych osiągnęli w ubiegłym roku rekordowe dochody ze sprzedaży rozwiązań z tego segmentu - firma analityczna IDC szacuje, że przekroczyły one 14 mld USD. Najwięcej zarobiły na nim EMC, IBM oraz Symantec.