Środowy Przegląd Prasy

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zgodził się na zaproponowane przez TP S.A. opóźnienia w liberalizacji rynku połączeń międzynarodowych. NSA nie rozstrzygnął wczoraj we Wrocławiu, czy fiskus słusznie wyegzekwował od firmy JTT Computer ponad 10 mln zł za komputery sprzedane szkołom. ComArch podpisał kontrakt ze stanem Waszyngton (USA).

Parkiet

Mocne wejście ComArchu

ComArch podpisał kontrakt ze stanem Waszyngton (USA). Dotyczy on dostawy i wdrożenia systemów rozliczeniowych i zarządzania rządowymi sieciami telekomunikacyjnymi i teleinformatycznymi. Wartość umowy przekracza 2 mln USD. (s. 3)

Vivendi wciąż na minusie

Vivendi Universal, druga co do wielkości spółka multimedialna na świecie, zmniejszyła w I kwartale roku fiskalnego stratę o ponad połowę. Francuzom sprzyjały dobre wyniki jednostki telekomunikacyjnej i amerykańskich firm z branży rozrywkowej. Do poprawy wyników przyczyniły się też sprzedaż aktywów i redukcje kosztów działalności. (s. 8)

Puls Biznesu

URTiP aprobuje zwłokę telekomu

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zgodził się na zaproponowane przez TP S.A. opóźnienia w liberalizacji rynku połączeń międzynarodowych. (s. 6)

Gazeta Wyborcza

Uchylanie się czy optymalizacja

NSA nie rozstrzygnął wczoraj we Wrocławiu, czy fiskus słusznie wyegzekwował od firmy JTT Computer ponad 10 mln zł za komputery sprzedane szkołom. Wyrok zostanie ogłoszony za dwa tygodnie. Sprawa dotyczy sprzętu sprzedanego w latach 1998-99 przez spółkę JTT firmom, które wygrały przetarg Ministerstwa Edukacji na komputeryzację szkół. (s. 21)