Środowy Przegląd Prasy

Po dziewięciu miesiącach międzyresortowych przepychanek rząd przyjął projekt ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących niektóre zadania publiczne. Polska Telefonia Cyfrowa, największy w kraju operator komórkowy, nie powinna mieć problemów ze zrealizowaniem tegorocznych prognoz.

Gazeta Wyborcza

Do lekarza przez Internet

Po dziewięciu miesiącach międzyresortowych przepychanek rząd przyjął projekt ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących niektóre zadania publiczne. Nad projektem będzie teraz obradował parlament, później zajmie się nim minister nauki i informatyzacji. Od ministerialnych rozporządzeń i tempa ich wprowadzania zależeć będzie, czy będziemy mogli przez Internet rozliczać się z podatków, zakładać firmy, składać wnioski o paszport, prawo jazy, czy rejestrować się u lekarza. (s. 16)

Wojna ze spamem

Od końca października użytkownicy Internetu w krajach europejskich powinni dostawać pocztą elektroniczną wyłącznie te wiadomości, na których otrzymywanie wyrazili wcześniej zgodę. To początek wojny ze spamem, do której UE chce namówić USA i kraje azjatyckie. (s. 16)

Parkiet

Los El-Netu w rękach ministra Pola

Przy 127,5 mln zł przychodów na koniec 2002 r. El-Net odnotował 870 mln zł straty netto. "Jeżeli ministerstwo infrastruktury nie zaakceptuje wniosku o zmianę wszystkich zobowiązań koncesyjnych na inwestycje, spółkę czekają poważne kłopoty" - zapowiada Eugeniusz Gaca, prezes firmy. (s. 3)

Puls Biznesu

Przychody PTC rosną planowo

Polska Telefonia Cyfrowa, największy w kraju operator komórkowy, nie powinna mieć problemów ze zrealizowaniem tegorocznych prognoz. "Wyniki finansowe za drugi kwartał potwierdzają, że w tym roku sprzedaż spółki nie będzie niższa niż pierwotnie planowano, czyli ok. 5,5 mld zł" - mówi Antoni Mielniczuk, dyrektor ds. informacji i promocji PTC (s. 4)