Środowy Przegląd Prasy

Powszechny Zakład Ubezpieczeń chce w lipcu wybrać konsorcjum, z którym będzie prowadził dalsze negocjacje w sprawie kontraktu na informatyzację grupy. Alcatel podpisał z Telekomunikacją Polską porozumienie ramowe w sprawie dostawy sprzętu wartości 15 mln euro.

Gazeta Wyborcza

Muzyka z Sieci

Amerykańska firma Buy.com uruchomiła nowy internetowy serwis sprzedaży plików muzycznych. Jej BuyMusic.com oferuje ponad 300 tys. piosenek. Klienci serwisu muszą zapłacić 79 centów za pobranie jednej piosenki i 7,95 USD za cały album. (s. 15)

Puls Biznesu

PZU przyspieszy wybór systemu IT

Powszechny Zakład Ubezpieczeń chce w lipcu wybrać konsorcjum, z którym będzie prowadził dalsze negocjacje w sprawie kontraktu na informatyzację grupy. O umowę, której wartość szacuje się na minimum 0,5 mld zł, starają się konsorcja CSC/Prokom Software i IBM/TIA. (s. 5)

Alcatel i TP S.A.: umowa za 67 mln zł

Alcatel podpisał z Telekomunikacją Polską porozumienie ramowe w sprawie dostawy sprzętu wartości 15 mln euro. Sprzęt ów, jak poinformował Alcatel, pozwoli TP S.A. zdigitalizować w większym stopniu jej infrastrukturę. (s. 6)

Parkiet

Konwersja zobowiązań później

Ministerstwo Infrastruktury powinno wydać decyzję o konwersji 350 mln euro zobowiązań licencyjnych operatorów stacjonarnych do 9 sierpnia - poinformował wiceminister infrastruktury, Wojciech Hałka. (s. 6)