Środowy Przegląd Prasy

Prawie 20-proc. wzrost obrotów korzystnie wyróżnia polski oddział Sun Microsystems na tle macierzystej korporacji. IBM ogłosił wprowadzenie na rynek grupy produktów przeznaczonych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw pod nazwą Express.

Puls Biznesu

Polski Sun radzi sobie lepiej niż korporacja

Prawie 20-proc. wzrost obrotów korzystnie wyróżnia polski oddział Sun Microsystems na tle macierzystej korporacji. Został on wypracowany głównie dzięki usługom. Również w rozpoczętym roku finansowym dynamika wzrostu przychodów ma przekroczyć 10%. I to także dzięki usługom. (Technologia i Biznes, s. I)

IBM zabiega o małe firmy

IBM ogłosił wprowadzenie na rynek grupy produktów przeznaczonych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw pod nazwą Express. Będą to nowe modele finansowania rozwiązań IT, jak również nowe oferty z zakresu oprogramowania, komputerów osobistych i serwerów. Zdaniem Arkadiusza Krawczyka, dyrektora grupy oprogramowania IBM Polska, ma to być propozycja szczególnie atrakcyjna dla firm zatrudniających od 100 do 1 tys. pracowników. (Technologia i Biznes, s. IV)

Parkiet

Elzab chce zwiększyć eksport

Jeszcze w tym roku Elzab powinien rozpocząć dostawy kas fiskalnych dla taksówkarzy w jednym z krajów europejskich. Spółka liczy, że znacząco zwiększy udział w rynkach zagranicznych. Elzab od kilku lat jest obecny na rynkach: białoruskim, łotewskim i litewskim, zamierza też mocno wejść na rynek serbski. (s. 6)

Za opóźnienia zapłacą podatnicy

Ministerstwo Finansów chce wydłużyć o cztery miesiące (do lutego 2004 r.) termin zakończenia prac nad SIMIK-iem, czyli systemem informatycznym monitorującym wydatkowanie środków z unijnych funduszy strukturalnych. Prace nad systemem rozpoczęły się jeszcze w 2002 r. (s. 8)