Środowy Przegląd Prasy

Oracle, IBM z Prokomem i ComputerLand rywalizują o kontrakt na wdrożenie systemu finansowo-księgowego w Telekomunikacji Polskiej. Vivendi Universal, kontrolujący Polską Telefonię Cyfrową partner Elektrimu, poprze ofertę Deutsche Telekom, który zaoferował za 51% udziałów Ery miliard euro.

Puls Biznesu

TP S.A.: walka o 100 mln zł

Oracle, IBM z Prokomem i ComputerLand rywalizują o kontrakt na wdrożenie systemu finansowo-księgowego w Telekomunikacji Polskiej. Wybór wykonawcy ma zostać dokonany lada dzień, a wartość prac szacuje się na 100 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu już się nieco opóźniło, ale wybór nie jest prosty, ponieważ każdy z chętnych ma za sobą kilka poważnych atutów. (s. 5)

Biznesowe usługi m-commerce dopiero powstają

Firmy czerpiące zyski z usług zaliczanych do m-commerce koncentrują się głównie na rozrywce. Na rynku istnieją jednak aplikacje usprawniające działanie firm. Mobilne rozwiązanie najczęściej znajdują zastosowanie w firmach, których pracownicy działają poza biurem. "Mobilne aplikacje są wykorzystywane przez podmioty związane z logistyką i handlem, ale pojawiają się też w firmach telekomunikacyjnych czy urzędach miast" - mówi Maciej Siedlaczyk z Techmeksu. (s. 13)

LOT stawia na technologię Xerox

Polskie linie lotnicze LOT i Xerox Polska podpisały umowę rozszerzającą dotychczasową współpracę w zakresie obsługi procesów przepływu dokumentów w biurze. W ramach nowego kontraktu Xerox dostarczy PLL LOT urządzenia wielofunkcyjne, oprogramowanie i usługi o łącznej wartości 1,5 mln USD. (s. 14).

Parkiet

Vivendi przyjmuje ofertę Deutsche Telekom

Vivendi Universal, kontrolujący Polską Telefonię Cyfrową partner Elektrimu, poprze ofertę Deutsche Telekom, który zaoferował za 51% udziałów Ery miliard euro. Francuzi chcą, aby rada nadzorcza Elektrimu Telekomunikacja przyjęła ich stanowisko. Czy Elektrim ma coś do powiedzenia? (s. 1)

Ster-Projekt poprawi wyniki

Wyniki skonsolidowane Ster-Projektu za 2003 r. będą lepsze niż ubiegłoroczne - zapowiada Piotr Smólski, prezes firmy. Warszawska spółka bada trzy firmy, których kupnem jest zainteresowana. (s. 6)