Środowy przegląd prasy

Do przetargu na dostawę serwerów dla Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa stanęły cztery firmy oferujące wyłącznie sprzęt HP. Potencjalnym inwestorem strategicznym Dialogu mogłaby być Netia, która kończy proces restrukturyzacji swojego zadłużenia.

GAZETA WYBORCZA

Dialog i Netia?

KGHM ma rozwiązanie dla problemów z Telefonią Dialog, której długi ciążą na wyniku spółki od kilkunastu miesięcy. Potencjalnym inwestorem strategicznym Dialogu mogłaby być Netia, która kończy proces restrukturyzacji własnego zadłużenia. (s. 21)

RZECZPOSPOLITA

Lepsza kondycja FT

Zadłużony France Telecom po 9 miesiącach osiągnął wzrostu obrotów do 34,4 mld euro. Na koniec września dawny monopolista obsługiwał 43,3 mln abonentów. (s. B4)

Plan bez planu

W listopadzie Rada Ministrów ma zająć się Narodowym Planem Rozwoju, określającym sposób rozdysponowania środków unijnych po integracji. W NPR nie wymienia się żadnych nowych projektów i określa polityki dla strategicznych działów gospodarki. (s. B3)

PARKIET

Akcje Netii zdrożały w ciągu miesiąca o 120%

Po tym jak wierzyciele zatwierdzili propozycje układowe, akcje Netii podrożały o 16,7%. Według specjalistów wzrosty są odreagowaniem wcześniejszej przeceny. Na ocenę spółki trzeba poczekać do momentu, gdy ogłosi ona dalszą strategię działania. (s. 2)

PULS BIZNESU

Zwolnił rynek sprzętu fiskalnego

Kasy nie napędzają już rynku sprzętu fiskalnego. Producenci zamierzają dywersyfikować ofertę. Liczą też na przychody z wymiany dotychczas użytkowanego przez klientów sprzętu. (s. IV)

ARMiR stawia na HP

Do przetargu na dostawę serwerów dla Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa stanęły cztery firmy oferujące wyłącznie sprzęt HP. Wartość przyszłego kontraktu jest szacowana na 68 mln zł. (s. 4)