Środowy przegląd prasy

Precedensowy proces o prawa do domen internetowych Centrumjanki.pl i Centrumjanki.com.pl może się zakończyć ugodą. Największy na świecie operator sieci telefonii komórkowej – brytyjski Vodafone – spodziewa się spadku tempa wzrostu sprzedaży.

Puls Biznesu

Merlin.com.pl rośnie o 100% rocznie

Pierwsze zamówienie, które wpłynęło do sklepu internetowego merlin.com.pl, pochodziło z miejscowości Baborów. Nazwa ta wydała się na tyle dziwna, że powątpiewano w jego autentyczność. Obecnie nikt nie wątpi w prawdziwość zamówień z tak egzotycznych miejsc jak Chile czy Nowa Zelandia. (b&t, s. VIII)

Parkiet

Vodafone zmniejszył stratę

Największy na świecie operator sieci telefonii komórkowej – brytyjski Vodafone – spodziewa się spadku tempa wzrostu sprzedaży. Taką prognozę spółka przedstawiła przy okazji publikacji wyników za półrocze, kończące się 31 marca br. W tym okresie operator wprawdzie zanotował stratę, ale mniejszą niż rok wcześniej. (s. 9)

Górą banki małe i internetowe

Wśród proponujących depozyty z najkorzystniejszym oprocentowaniem nie ma co szukać dużych banków z rozbudowaną siecią placówek. Warto natomiast zajrzeć do Internetu. (s. 14)

Gazeta Wyborcza

Cyberugoda

Precedensowy proces o prawa do domen internetowych Centrumjanki.pl i Centrumjanki.com.pl może się zakończyć ugodą - firma First Press, która zarejestrowała owe domeny, złożyła wczoraj pełnomocnikowi Centrum Handlowego "Janki" ofertę w tej sprawie. "Wydaje się sensowna" - mówi przedstawiciel Centrum. (s. 31)