Środowy przegląd prasy

Nokia i Motorola zredukowały prognozy sprzedaży w bieżącym kwartale. Rząd przyjął wczoraj założenia do budżetu na 2004 r. Warszawski Matrix chce zwiększyć przychody do 100 mln zł.

PARKIET

Niższe prognozy Nokii

Największy producent telefonów komórkowych zredukował prognozy sprzedaży w bieżącym kwartale. Dzień wcześniej uczyniła to amerykańska Motorola – największy konkurent Nokii. Jako powód korekty obie spółki podały spodziewany spadek popytu na komórki w Chinach. Przyczyniła się do tego m.in. epidemia SARS. (s. 10)

Plany Matriksa

Warszawska spółka chce w 2003 r. zwiększyć przychody o 15%, przekraczając poziom 100 mln zł. Ambitny plan spółki zakłada uzyskanie aż trzykrotny wzrost zysku do 4 mln zł. Dostawca rozwiązań informatycznych zamierza zwiększyć udział usług w strukturze przychodów firmy. W 2002 r. ponad 65% obrotów Matrix.pl stanowiła sprzedaż własnego oprogramowania. (s. 4)

PULS BIZNESU

Założenia są. Ale nikt nie wie jakie

Rząd przyjął wczoraj założenia do budżetu na 2004 r. Problem w tym, że nie wiadomo jakie są to założeni. Nawet resort finansów i jego szef Grzegorz Kołodko, nie są w tej kwestii zgodni. (s. 4)

Palmtop to już nie gadżet

Komputery naręczne znajdują coraz więcej użytkowników. Zaliczają się do nich zarówno prezesi firm jak i inkasenci elektrowni. (s. b&t 25)