Środowy przegląd prasy

Drugi kwartał powinien być dla gospodarki korzystniejszy niż pierwszy, a tempo wzrostu być może przekroczy 3 procent. Nie ma kompromisu w sprawie projektu ustawy o RTV, który uderza w media prywatne. Prokuratura szykuje się do postawienia zarzutów, dotyczących wyprowadzania majątku z El-Netu.

RZECZPOSPOLITA

Gospodarka łapie oddech

Drugi kwartał powinien być dla gospodarki korzystniejszy niż pierwszy, a tempo wzrostu być może przekroczy 3 procent. Ta optymistyczna prognoza to efekt wyraźnego zwiększenia sprzedaży w przemyśle, pomyślnej sytuacji w eksporcie oraz zapowiedzi wzrostu inwestycji. (s. 1)

GAZETA WYBORCZA

Zatrzymać ustawę

Nie ma kompromisu w sprawie projektu ustawy o RTV, który uderza w media prywatne. A Sejm uchwalając tę nowelizację, złamie swój regulamin, bo posłowie powinni poczekać do zakończenia prac komisji śledczej badającej aferę Rywina – uważają prywatni nadawcy. (s. 20)

PULS BIZNESU

Zarzuty wobec władz El-Netu

Krzysztof Heller, wiceminister infrastruktury i były szef El-Netu, twierdzi, że za jego czasów w spółce nie było nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura szykuje się do postawienia zarzutów, dotyczących wyprowadzania majątku. Sprawa dotyczy nie tylko El-Netu. (s. 7)

0-700 to 100 mln rocznie

Połączenia z numerami 0-700 są droższe od standardowych. Na opartych o nie usługach zarabia właściciel sieci telekomunikacyjnej i podmiot udostępniający serwis. W Polsce TP S.A. i Netia zarabiają w ten sposób współpracując łącznie z 11 firmami.