Środowy przegląd prasy

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów sprawdza, czy nowa taryfa TP S.A. - tzw. plan socjalny - uniemożliwiająca korzystanie z usług innych operatorów jest zgodna z zasadami polityki konkurencji. Vogel Burda Holding, niemiecki wydawca pracy komputerowej, odkupił od Tadeusza Wilczka 50% udziałów w wydawnictwie Lupus.

Gazeta Wyborcza

Socjalna dominacja

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów sprawdza, czy nowa taryfa TP S.A. - tzw. plan socjalny - uniemożliwiająca korzystanie z usług innych operatorów jest zgodna z zasadami polityki konkurencji. TP S.A. broni swojego nowego pomysłu, tłumacząc, że jest on zgodny z unijnym prawem. (s. 18)

Puls Biznesu

Spadły zyski ComputerLandu

Spodziewaliśmy się takiego raportu - mówią analitycy komentując wyniki ComputerLandu za drugi kwartał. Warszawski integrator utrzymał przychody na tym samym poziomie, ale mocno spadł mu zysk. Inwestorzy przyjęli ze spokojem te informacje. Podstawowym problemem spółki jest brak wpływów z dużych przetargów, w których na razie triumfuje grupa Prokomu i zależnego od niego Softbanku. (s. 5)

Vogel przejął resztę Lupusa

Vogel Burda Holding, niemiecki wydawca pracy komputerowej, odkupił od Tadeusza Wilczka 50% udziałów w wydawnictwie Lupus. Tym samym stał się jedynym właścicielem wydawcy miesięcznika Enter. "Zastanawiamy na wypuszczeniem dwóch nowych tytułów komputerowych" - mówi Jerzy Karwelis. (s. 7)