Środowy przegląd prasy

Elektrim chce zablokować przejęcie Ery przez Deutsche Telekom. Computerland i Prokom walczą o warty 100 mln zł kontrakt na wdrożenie systemu finansowego w TP. Centertel rezygnuje z marek Optima i Meritum.

PULS BIZNESU

Elektrim blokuje DT

Elektrim zrobi wszystko aby zablokować transakcje sprzedaży udziałów w Erze Deutsche Telekom. Przynajmniej do czasu, kiedy się nie dowie, ile dostanie pieniędzy. A chce 450 mln euro. (s. 3)

CL i Prokom walczą o 100 mln zł

Już tylko Computerland i Prokom mają szanse na wdrożenie wartego 100 mln zł systemu finansowo księgowego w Telekomunikacji Polskiej. Z przetargu odpadł Oracle, choć i tak zarobi na tym projekcie. (s. 7)

Bez Optimy i Meritum

PTK Centertel zrezygnował z wyróżniania osobnych podmarek – Optimy dla klientów indywidualnych i Meritum dla biznesowych. (s. 8 b&t)

PARKIET

Emax podtrzymuje prognozę

Prezes Emaxu nie widzi zagrożeń dla realizacji prognozy wyników na 2003 r. Wkrótce spółka podpisze kilka nowych kontraktów, z których jeden dotyczyć będzie sprzedaży Printscope – systemu pozwalającego kontrolować wszystkie wydruki w firmie. (s. 6)

GAZETA WYBORCZA

W ostatnim dwudziestoleciu do Unii Europejskiej przystąpiło pięć krajów. W każdym notowania spółek giełdowych znacznie wzrosły przed wejściem do zjednoczonej Europy lub tuż po nim. Jak zachowa się warszawska giełda? (s. 28)