Środowy przegląd prasy

Dziś w Parlamencie Europejskim rozstrzygną się losy patentów na myśl informatyczną. ARiMR jest coraz bliżej umowy z HP. Leasing systemów wspomagających zarządzanie to rzadkość. Computer Service Support nie zmienia strategii. Bułgarskie plany Deutsche Telekom.

GAZETA WYBORCZA

W Parlamencie Europejskim o informatyce

Eurodeputowani debatowali wczoraj, czy w Unii Europejskiej powinien pojawić się nowy patent – na myśl informatyczną. Mimo protestów małych firm i organizacji pozarządowych deputowani są chyba za. Dziś głosowanie. (s. 19)

PULS BIZNESU

Aneks do IACS

Negocjacje zakończone, a umowa bardzo blisko. Według nieoficjalnych informacji, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) już dziś może podpisać z HP aneks do umowy na budowę systemu IACS, który będzie odpowiadał za dopłaty dla rolników. (s. 8)

Firmy chcą własnych ERP

Leasing nie należy do częstych form finansowania zakupu systemów ERP. Kupujących zniechęcają obawy o własność aplikacji. (s. 23)

PARKIET

CSS: przejęcia w przyszłym roku

Niedawne przetasowania w akcjonariacie Computer Service Support nie spowodują zmian w strategii spółki. Firma nadal szuka spółek do przejęcia. Ewentualne akwizycje będą miały miejsce w przyszłym roku. (s. 6)

Deutsche Telekom zainteresowany MobilTelem

Deutsche Telekom jest zainteresowany przejęciem kontroli nad największym operatorem sieci telefonii komórkowej w Bułgarii – MobilTelem – podał niemiecki dziennik Handelsblatt". Inni zainteresowani to Vodafone, Telekom Austria, TeliaSonera i Telenor. (s. 9)