Środowy przegląd prasy

Powstanie system Raport dla polskiej policji. Impel może kupić TP Teltech. W tym miesiącu zostanie wybrany doradca przy sprzedaży akcji Polkomtela przez polskich udziałowców. Ponad półtora miliona e-maili, wysyłanych przez pracowników wyższego menedżmentu zbankrutowanego Enronu, udostępniły władze federalne na stronie internetowej.

PULS BIZNESU

Przetarg do Raportu

PZU i policja zmieniły warunki zamówienia, ale nie unieważniły przetargu na system Raport, który ma ograniczyć oszustwa ubezpieczeniowe. W konkursie o wartości od 30 do 60 mln zł startuje sześć firm: Comarch, Computerland, Softbank, Winuel, HP oraz IBM. (s. 11)

Porządki w grupie TPSA

Impel, spółka świadcząca usługi porządkowe, jest zainteresowana pozyskaniem nowego partnera. Niewykluczone, że za kilkanaście miesięcy dojdzie do przejęcia przez grupę spółki TP Teltech. (s. 15)

PARKIET

Polkomtel zgodnie z założeniami

Jesteśmy przekonani, że zrealizujemy plany finansowe. Wszystko wskazuje na to, że wyniki będą tak dobre, jak zapowiadaliśmy - powiedział wczoraj prezes Polkomtela Jarosław Pachowski. (s. 3)

E-maile Enronu ujawnione

Opublikowana przez Federal Energy Regulatory Commission (FERC) poczta elektroniczna odsłania wewnętrzne życie wielkiej korporacji oraz szczegóły dotyczące prywatnego życia pracowników. Decyzja komisji może stanowić precedens w podobnych przypadkach toczących się dochodzeń federalnych. (s. 28)