Stabilna wersja iOS 15.1. Aktualizacja rusza w poniedziałek!

Apple przygotowuje się do udostępnienia iOS 15.1. Aktualizacja ruszy w poniedziałek i udostępni sporo nowych funkcji, których zabrakło w iOS 15.

Po niemalże miesiącu od debiutu system operacyjny iOS 15 otrzyma pierwszą aktualizację rozwojową. iOS 15.1 wprowadzi sporo funkcji, które miały trafić do iOS 15, ale Apple zdecydowało się na opóźnienie ich premiery.

iOS 15
Źródło: apple.com

iOS 15

Źródło: apple.com

Gigant z Cupertino w przyszłym tygodniu udostępni aktualizacja wszystkich swoich systemów operacyjnych. Na rynku pojawi się również macOS Monterey. To właśnie to oprogramowanie odpowiedzialne jest za opóźnienie wprowadzenia na rynek wszystkich funkcji z iOS 15.

Zobacz również:

Poniedziałkowa aktualizacja wprowadzi SharePlay i obsługę FaceTime dla aplikacji firm trzecich. Posiadacze najnowszych smartfonów iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max będą mogli skorzystać z nagrywania wideo w ProRes. Nowością będzie także obsługa certyfikatów szczepionkowych wprost z Apple Pay.

Przed aktualizacją do iOS 15.1 warto wykonać kopię zapasową. Jeżeli posiadasz kilka urządzeń od Apple w poniedziałek będziesz mógł zainstalować również macOS 12.0.1 Monterey, iPadOS 15.1, watchOS 8.1 i tvOS 15.1.