Stabilna wersja systemu iOS 7.1 na urządzenia Apple może pojawić się w marcu

Ostatnio deweloperom została przekazana kolejna wersja beta pierwszego dużego uaktualnienia systemu iOS. Nowe wydanie oznaczone iOS 7.1 ma trafić do użytkowników już w następnym miesiącu. Na taką datę premiery wskazują kolejne internetowe źródła.

Od czasu powstania pierwszego iPhone’a interfejs urządzeń mobilnych firmy Apple był praktycznie taki sam, a nowości były zaledwie kosmetyką. Dopiero siódma wersja iOS przyniosła rewolucyjne zmiany, a interfejs został zaprojektowany w całości od zera. Zamiast aplikacji systemowych przypominających pod względem wyglądu prawdziwe przedmioty, użytkownicy mają teraz do dyspozycji programy w nowoczesnym i bardzo kolorowym interfejsie.

W tej sytuacji nie powinno dziwić, że Apple potrzebuje nieco więcej czasu na dopracowanie pierwszej poważnej aktualizacji o numerze iOS 7.1. Z początku użytkownicy iPhone’ów i iPadów liczyli na to, że nowa wersja wprowadzająca kilka zmian i rozwiązująca najpoważniejsze problemy związane z obecną wersją softu na urządzeniach Apple pojawi się jeszcze przed końcem lutego. Obecnie mówi się raczej o tym, że Apple zapowie nową wersję w marcu.

Zobacz również:

Stabilna wersja systemu iOS 7.1 na urządzenia Apple może pojawić się w marcu

Możliwe, że wprowadzenie oficjalnej i stabilnej wersji iOS 7.1 zostanie połączone z prezentacją nowych modeli tabletów. Co prawda nie ma pewności, że tej wiosny tak jak rok temu pojawi się zupełnie nowy lub odświeżony model iPada. W końcu zarówno iPad Mini z ekranem Retina i nowy iPad Air trafiły do sprzedaży pod koniec zeszłego roku. Możliwe jednak, że Apple planuje na marzec premierę oczekiwanego przez wiele osób iPada z 12-to calowym ekranem.

źródło: 9to5mac.com