Stać Cię na oryginał, czyli 6 niepodważalnych argumentów, aby używać oryginalnych tonerów Brother TonerBenefit

W gąszczu dylematów, między wyborem mogących uszkodzić drukarkę zamienników, a rujnującymi firmowy budżet oryginalnymi tonerami, nie musisz godzić się na żadne kompromisy. Wybierając drukarki laserowe Brother serii TonerBenefit osiągniesz niskie koszty wydruku, nie rezygnując z wysokiej jakości drukowanych dokumentów.

1. Najwyższa jakość wydruków

Toner jest integralnym elementem drukarki, który ma większy wpływ na jakość wydruków, niż samo urządzenie. Nawet niezbyt wprawne oko szybko zauważy różnicę między dokumentami naniesionymi przy użyciu oryginalnego tonera, a niskiej jakości zamiennikiem. Składniki i receptury używane do produkcji proszku stanowią tajemnicę firmy, a proces wytwarzania tonerów podlega rygorystycznej kontroli. Dzięki temu użytkownik zawsze otrzymuje wyraziste wydruki, bez smug i zamazań, nawet po przeciągnięciu palcem po wydrukowanej zaledwie sekundę wcześniej kartce. Dokumenty nadrukowane oryginalnym tonerem zachowują trwałość przez długi okres czasu. A co z zamiennikami? Osoby szukający oszczędności muszą pogodzić się z faktem, że nadrukowane dokumenty bardziej przypominają wydruki robocze, niż profesjonalnie wyglądające, wysokiej jakości dokumenty służbowe.

2. Nie trać zdrowia

Czy wiesz z czego zrobiony jest proszek w regenerowanym lub podrabianym tonerze? Materiały używane do napełnienia zamienników mogą zawierać rakotwórcze toksyny, które uwalniane podczas drukowania dostają się do powietrza. Nieszczelna obudowa wydaje się być najczęściej spotykanym problemem ponownie napełnianych tonerów. W dłuższym okresie czasu pyły i szkodliwe substancje mogą prowadzić do realnych problemów zdrowotnych, w tym kłopotów z układem oddechowym, uszkodzeń płodu, a nawet raka. Oryginalne tonery poddawane są rygorystycznym kontrolom, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania, w tym testom dotyczącym toksyczności uwalnianych lotnych związków. Zdrowia nie da się wycenić.

3. Tylko pozorne oszczędności

Na TCO (ang. Total Cost of Ownership), czyli całkowity koszt posiadania, wpływa kilka czynników. Poza początkowymi kosztami, związanymi z zakupem i instalacją urządzenia, które wydają się być relatywnie niskie, do wydatków należy doliczyć koszty utrzymania urządzenia. Mowa tutaj o zakupie materiałów eksploatacyjnych oraz koszty związane z naprawami drukarki. Zamienniki, zwłaszcza te niskiej jakości nie gwarantują oczekiwanej jakości wydruku, a ich używanie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia urządzenia. Koszty naprawy są wysokie, a każda awaria wiąże się z przestojami w pracy.

4. Stać Cię na oryginał

Wbrew pozorom, lepszej jakości zamienniki wcale nie są dużo tańsze, niż tonery Brother TonerBenefit. Rekomendowana cena oryginalnego tonera TN-B023 wynosi 99 zł. Toner kompatybilny jest z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi Brother HL-B2080DW, DCP-B7520DW oraz MFC-B7715DW i umożliwia zadrukowanie nawet 2000 stron. Ostatecznie, niższa cena nie jest już argumentem za wyborem alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Tym bardziej, że producenci regenerowanych zamienników i podróbek nie zawsze informują o wydajności tonerów. W rezultacie liczba stron wydrukowanych na jednym wkładzie bywa nierzadko loterią. Co gorsza, w przypadku rozszczelnienia lub innej awarii zamiennik nadaje się co najwyżej do wyrzucenia.

5. Trwałość i wysoka kultura pracy urządzenia

Rozsypany toner albo brak wymaganego nawilżenia papieru to prosta droga do zagniotów i zacięć papieru oraz konieczności kłopotliwego czyszczenia urządzenia. Złe wydruki to strata czasu i pieniędzy na papier potrzebny do ponownego wydrukowania dokumentu. Co gorsza, stosowanie zamienników może prowadzić do dużo poważniejszych awarii. Wymiana bębna, fusera albo samej elektroniki w modelach dla domu lub małej firmy nierzadko jest po prostu nieopłacalna. Wówczas zostaje nam zakup nowego urządzenia. W dłuższym czasie korzyści finansowe ze stosowania zamienników okazują się nad wyraz płonne. Tym bardziej, że oryginalne tonery zapewniają wysoką kulturę oraz ciągłość pracy urządzeń. Niezawodność i dostępność to przecież jedno z ważniejszych wymagań stawianych przed urządzeniami drukującymi.

6. Nie trać gwarancji

Stosowanie nieoryginalnych tonerów wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji. Producent odmówi naprawy jeśli wykryje, że w urządzeniu stosowano zamienne materiały eksploatacyjne. A stwierdzenie tego faktu, podążając choćby po śladach rozsypanego proszku z wadliwego zamiennika, wcale nie jest trudne. Nie musisz obawiać się utraty gwarancji, jeśli korzystasz wyłącznie z tonerów dostarczonych przez producenta drukarki. Co więcej, gama monochromatycznych urządzeń laserowych firmy Brother została stworzona z myślą o długotrwałym użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu trwałych i wytrzymałych podzespołów producent oferuje 3-letnią gwarancje na urządzenia po rejestracji na stronie www.brother.pl.

W ferworze cięcia kosztów większość osób ogranicza liczbę wydruków w firmie albo decyduje się na korzystanie z tańszych materiałów eksploatacyjnych. Firma Brother, wraz z linią drukarek TonerBenefit udowadnia, że jest jeszcze inna droga, aby cieszyć się najwyższą jakością wydruków przy akceptowalnych kosztach tonerów. W cenie 0,5 groszy za pojedynczy wydruk czarno-białej kartki modele TonerBenefit zostawiają w tle konkurencję, gwarantując najwyższą jakość wydruków oraz dłuższy okres użytkowania urządzenia.