Stacja dokująca do tabletu Microsoft Surface Pro 2 z systemem Windows 8.1

Oficjalna stacja dokująca dla tabletu Surface Pro 2 z systemem Windows 8.1 obecna jest w bazie danych sklepu internetowego Microsoftu. Przez chwilę produkt ten, kosztujący 199 dolarów, widniał w nim jako “dostępny”. Najwyraźniej był to błąd, który szybko naprawili pracownicy giganta. Samo akcesorium zapowiada się jednak dość interesująco i ma być dostępne w sprzedaży już w przyszłym roku.

Tablety z rodziny Microsoft Surface drugiej generacji zostały oficjalnie zaprezentowane. Razem z Surface Pro 2 i Surface 2 w ofercie firmy z Redmond pojawią się też nowe akcesoria. Jednym z nich ma być specjalna stacja dokująca, która przez chwilę widniała na stronie internetowej twórców tabletu Surface Pro 2. Pozwoli ona na zmianę tabletu Microsoftu w prawdziwy komputer przeznaczony nie tylko do rozrywki, ale też do poważnej pracy. Dzięki temu będzie można też wykorzystać zalety pełnego systemu Windows 8.1 obecnego na tym tablecie.

Po wpięciu do niej tabletu Surface Pro 2 użytkownik będzie mógł skorzystać z dwóch monitorów o łącznej rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli. W stacji znajdzie się też jeden port USB 3.0 i trzy porty USB 2.0. Oprócz tego dostępne będzie też złącze Mini DisplayPort, wejście na kabel ethernet oraz minijack. To wszystko będą mogły wykorzystać desktopowe aplikacji napisane z myślą o systemie Windows 8.1 Podłączenie stacji dokującej nie będzie też wymagało od użytkownika odpięcia klawiatury.

Stacja dokująca do tabletu Microsoft Surface Pro 2 z systemem Windows 8.1
Wedle przedstawiciela Microsoftu, Panosa Panaya, nowy tablet Surface 2 można traktować jako nie tylko jako kompletne urządzenie, ale też jako bazę do rozbudowy. Może służyć jako tablet, z z kompletem odpowiednich akcesoriów także jako laptop (cover z klawiaturą) lub pełnoprawny komputer (stacja dokująca). Sprzęt podczas pracy w trybie tabletowym może korzystać z wygodnego interfejsu Modern UI, a podczas pracy na zewnętrznym monitorze wykorzystuje zalety obsługi pełnego pulpitu w systemie Windows 8.1.

Zobacz również:

  • Superokazje w RTV Euro AGD: elektronika nawet 33% taniej
  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?
  • Windows 11 pozytywnie przyjęty! Za co go chwalimy?