Stacja muzyczna pod Linuksa i Windows

Ukazała się Frinika 0.4.0 - wielofunkcyjna aplikacja do edytowania, nagrywania i tworzenia muzyki. Wydanie 0.4.0 to przede wszystkim nowe funkcje i zwiększona stabilność oprogramowania.

Stacja muzyczna pod Linuksa i Windows

Frinika

Frinika to darmowy zestaw narzędzi do obróbki dźwięku. Można dzięki nim tworzyć własną muzykę (sequencer, soft-synths), dodawać efekty cyfrowe do przechwytywanego sygnału w czasie rzeczywistym, nagrywać wiele ścieżek dźwiękowych i zarazem edytować je. Aplikacja ja napisana w języku Java (1.5). Zawiera prosty mikser, sequencer MIDI, efekty dźwiękowe (echo, distortion, delay, itp.), edytor do zapisu nut oraz narzędzia do przechwytywania sygnałów z urządzeń zewnętrznych. Współpracuje również ze wszystkimi aplikacjami wykorzystującymi JACK audio connection kit (w przypadku Linuksa).

Pobierz plik

Nowe wydanie zawiera wiele nowości. Dodano opcje importu MIDI do istniejącego już projektu dźwiękowego, ulepszono próbki muzyczne rasmusDSP (perkusja), wprowadzając zerowe noty w generatorze dźwięków. Ulepszono również sam interfejs, przenosząc wiele funkcji w bardziej dostępne miejsca. Dodatkowo wprowadzono wiele mniejszych poprawek, związanych z kompatybilnością z innymi urządzeniami i oprogramowaniem. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.