Stacja robocza dla notebooka

Firma Dicota wprowadza do oferty stację roboczą dedykowaną dla komputerów przenośnych. Jak przekonuje producent, stacja Porter zapewni użytkownikom ergonomię środowiska pracy z mobilnym pecetem.

Urządzenie może być regulowane w pionie, obracane w poziomie w pełnym zakresie 360 stopni. Jego powierzchnię pokryto pianką antypoślizgową, zapewniającą stabilność umieszczonego na niej notebooka. Stacja została także wyposażona w 4 porty USB 2.0. Jej wymiary wynoszą 350 x 330 x 130/170 mm, a waga - 1,9 kg. Dostępne jest w czarnym kolorze obudowy i kosztuje 150 zł.

Stacja robocza dla notebooka

Stacja robocza dla notebooka Dicota Porter

Komputer zabija... powoli

Im dłużej pracujesz w niewygodnej pozycji, przy nieergonomicznie zaprojektowanym stanowisku komputerowym, tym bardziej narażasz się na dolegliwości z tym związane. Bóle i zawroty głowy, schorzenia kręgosłupa, skurcze mięśni, zaburzenia krążenia, pogorszenie i stopniowa utrata wzroku to tylko niektóre ze schorzeń wynikających z nieprawidłowej postawy przy komputerze. "Najczęstszym błędem jest niewłaściwe ustawienie monitora na biurku komputera", mówi dr Tomasz Tokarski z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego - "Użytkownicy często nie zwracają uwagi na ustawienie monitora względem opraw oświetleniowych lub okien, a już w ogóle nie zwracają uwagi na pozycję ciała w jakiej pracują bądź spędzają czas przy komputerze."

Czytaj więcej

Stacja robocza dla notebooka

Stacja robocza dla notebooka Dicota Porter

Więcej informacji: strona producenta