Stacjonarna nowość Blu-ray Pioneera

BDP-95FD to oznaczenie nowego stacjonarnego odtwarzacza Blu-ray, który firma Pioneer zaprezentowała na kończących się dziś targach CEDIA Expo 2007. Urządzenie obsługuje interfejs HDMI 1.3 i jest zdolne do transferu sygnału w standardzie 1080p, przy częstotliwości odświeżania 24 Hz.

Stacjonarny Pioneer BDP-95FD zapewnia studyjną jakość dźwięku i obrazu. Urządzenie zapewnia transfer sygnału w standardzie 1080p, przy częstotliwości odświeżania 24 Hz (takiej samej jak filmy wyświetlane w kinach) oraz wspiera następujące formaty audio: Dolby TrueHD, Dolby Digital+, DTS-HD High i DTS-HD Master Audio.

Pioneer BDP-95FD

Pioneer BDP-95FD

Użytkownik ma możliwość sterowania poprzez interfejs HDMI (HDMI-CEC = Consumer Electronics Control) dzięki czemu może zarządzać wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota. Nowość jest też kompatybilna z standardem DLNA (Digital Living Network Alliance) zapewniając odtwarzanie plików wideo, zdjęć cyfrowych oraz plików muzycznych (MPEG2, WMV9, WMA9 Pro, MP3 i JPEG) z komputera podłączonego do sieci domowej.

BDP-95FD trafi na rynek w październiku w sugerowanej przez producenta cenie 1000 USD. Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem.