"Stacjonarny" notebook Samsunga

Firma Samsung zaprezentowała nowy notebook - model Sens G10. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że przeznaczono je na rynek komputerów typu... desktop.

To nie żarty. Nowy notebook rzeczywiście ma rywalizować z komputerami typu desktop. Charakteryzuje go wyjątkowo mała mobilność, gdyż może być zasilany wyłącznie z sieci. Jeżeli chodzi o parametry, to zdaniem producenta, nowy komputer nie ustępuje swoim odpowiednikom stacjonarnym. Wyposażony został w 17-calowy wyświetlacz LCD o jasności 300 cd/m2, współczynniku kontrastu na poziomie 700:1 i 6-milisekundowym czasie odpowiedzi matrycy. Jego "sercem" jest procesor AMD Sempron, współpracujący z dyskiem twardym SATA o pojemności 200 GB (7200 obrotów na minutę) oraz kartą graficzną GeForce Go 6100.

"Stacjonarny" notebook Samsunga

Samsung Sens G10

Jak tłumaczą przedstawiciele Samsunga, nowość przeznaczona jest dla rodziców z dziećmi, którzy chcą je mieć pod kontrolą podczas zabawy przy komputerze. Wystarczy bowiem, że umieszczą go w pokoju gościnnym, pod swoim czujnym okiem. Jego wyższość nad komputerem stacjonarnym polega na tym, że w każdej chwili można go złożyć i schować.

Niestety cena urządzenia oraz data wprowadzenia do sprzedaży nie zostały podane.