Stadion Euro 2012 w Second Life

W popularnej grze internetowej Second Life można już obejrzeć gotowy projekt pierwszego stadionu na Euro 2012. Lokacja zaprojektowana została przez agencję FFCreation. Jesteśmy pewni, że wywoła pozytywne emocje wśród fanów piłki nożnej.

Opracowanie projektu trwało około miesiąca. FFCreation zakłada, że otwarcie gotowego obiektu nastąpi na początku listopada.

Plany są ambitne. Pomysłodawcy chcą aby każdy użytkownik Second Life odczuł prawdziwy rozmiar stadionu olimpijskiego. Z tego powodu realizują projekt w skali 1:1, gdzie boisko ma rozmiar 90x45.

Stadion będzie miał nowoczesny, dynamiczny kształt, lekki i świetlisty, z dużą ilością obłych kształtów i szkła. Ma robić wrażenie rozmachem. Trybuny będą ustawione dookoła - tak jak w przypadku obiektów powyżej 20 000 widzów. Stadion posiadać będzie zaplecze biurowe oraz parking podziemny. Autorzy zakładają, że wkrótce po otwarciu wokół pojawią się restauracje oraz sklepy.

Po co to wszystko? FFCreation twierdzi, że inicjatywa ma nadać imprezie międzynarodowy charakter. Sama lokacja z założenia ma być globalnym forum dyskusyjnym poświęconym Euro 2012. Miejmy nadzieję, że pojawią się tam same dobre wieści...

Na tej stronie znajdziecie wszelkie szczegóły dotyczące projektu.