Stadion Narodowy w Warszawie powstaje na naszych oczach

Od wczoraj każdy sam może sprawdzić postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie na żywo, przez oko obrotowej kamery. Narodowe Centrum Sportu we współpracy z firmą Panasonic umożliwiło zainteresowanym podgląd prac z placu budowy stadionu w czasie rzeczywistym i przez 24 godziny na dobę.

Stadion Narodowy w Warszawie powstaje na naszych oczach

Makieta Stadionu Narodowego w Warszawie

Wreszcie jakaś dobra wiadomość po kolejnej porażce polskiej reprezentacji. Przygotowywany na piłkarskie EURO 2012 Stadion Narodowy w Warszawie można już zobaczyć przez kamerę online (w trybie live), a budowa obiektu wchodzi w fazę prac wykończeniowych.

Daria Kulińska, rzecznik prasowy NCS, mówi: "Codziennie setki, a nawet tysiące osób chcą zobaczyć jak wygląda budowa Stadionu Narodowego. Dzięki udostępnieniu obrazu live z budowy, mamy nadzieję spełnić oczekiwania wszystkich osób zainteresowanych tą budową. Teraz można śledzić postęp prac na Stadionie Narodowym bez ograniczeń, wystarczy wejść na naszą stronę internetową" - i dodaje - "Za pomocą kamery w najbliższej przyszłości będzie można obserwować spektakularne momenty budowy np. rozkładanie lin stalowych na trybunach czy montaż iglicy".

Kamera wykorzystana do podglądu na żywo to Panasonic WV-NW960 wyposażony w technologię Super Dynamic III, która pozwala na znaczne wzmocnienie dynamiki obrazu. Wysoka czułość w trybie Dzień/Noc i filtr podczerwieni mają zapewnić wysoką jakość przy dowolnym oświetleniu.

Teraz każdy może stanąć na trybunie i podziwiać budowany Stadion. W prawdzie wizyta na Stadionie jest wirtualna, jednak jakość obrazu i transmisja w czasie rzeczywistym zapewniona przez kamerę Panasonic pozwalają poczuć się jednym z uczestników tworzenia historii polskiego sportu - powiedział Radek Jaworski, PR Manager Panasonic Marketing Europe Oddział w Polsce.

Podgląd prac w trybie live dostępny jest na oficjalnej stronie Stadionu Narodowego w Warszawie. Miejmy nadzieję, że przykład z budowniczych wezmą też polscy piłkarze i już niebawem staną się drużyną zdolną do walki o Mistrzostwo Europy 2012.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: