Stadion Realu Madryt będzie internetowy na miarę XXI wieku - zadba o to Cisco

Stadion klubu Real Madryt to pierwszy obiekt w Europe, na którym wykorzystane zostanie Cisco Connected Stadium Wi-Fi. Santiago Bernabéu stanie się dzięki temu jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie stadionów na świecie.

Stadion Santiago Bernabeu w Madrycie

Sharp bada kibiców w projekcie FanLabs, a tymczasem Cisco zamierza założyć na stadionie słynnego hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Madryt nową sieć Wi-Fi, która zapewni wszystkim kibicom korzystającym ze smartfonów, tabletów i laptopów szybki dostęp do Internetu. Connected Stadium Wi-Fi ma odciążyć sieci komórkowe podczas meczów oraz pozwolić na przesyłanie dużej liczby materiałów wideo w jakości HD.

Stadion Realu Madryt będzie internetowy na miarę XXI wieku - zadba o to Cisco

Kibice z Madrytu

- Stworzymy wyjątkowe miejsce wyposażone w nowe rozwiązania, dzięki którym kibice będą komunikować się ze sobą i wspólnie przeżywać sportowe emocje za pośrednictwem urządzeń mobilnych - powiedział Enrique Uriel z klubu Real Madryt.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Connected Stadium Wi-Fi i Cisco StadiumVision na Santiago Bernabeu

Connected Stadium Wi-Fi i Cisco StadiumVision to dwa rozwiązania, które otworzą nowe możliwości komunikacji klubu i sponsorów z fanami. Kibice Realu będą mogli śledzić wydarzenia na boisku i oglądać dedykowane im materiały wideo ze wszystkich miejsc na stadionie, także w korytarzach, barach czy przy kasach, dzięki ekranom HD rozmieszczonym na całym obiekcie.

Stadion Realu Madryt będzie internetowy na miarę XXI wieku - zadba o to Cisco

Stadion Santiago Bernabeu w Madrycie z zewnątrz

Internetowy stadion - co na to Mourinho?

Jeden z najwspanialszych stadionów świata jakim jest Santiago Bernabeu, będzie jeszcze wspanialszy. Jose Mourinho z pewnością musi pękać z dumy. Ciekawe co na to włodarze FC Barcelona?