Stalingrad - oblężenie wciąż trwa!

Jeszcze przed końcem tego roku do rąk graczy ma trafić nowa strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Gra nosi tytuł "Stalingrad" i pozwoli nam wziąć udział w dramatycznym oblężeniu miasta.

"Stalingrad" to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym (RTS), która pozwala graczowi dowodzić jednostkami w trakcie jednej z najbardziej dramatycznych bitew drugiej wojny światowej. W trakcie dwóch kampanii, przedstawiających wydarzenia od czerwca 1942 do stycznia 1943, gracz będzie mógł wcielić się w głównodowodzącego wojsk niemieckich lub przybrać rolę generała sowieckiego, którego celem jest wyzwolenie miasta i zniszczenie 6-ej Armii Wehrmachtu.

Jak zapewniają autorzy, dzięki skupieniu się tylko na jednej bitwie, "Stalingrad" będzie charakteryzować się niezwykłym poziomem realizmu. W grze dostępne będą dwie kampanie, na które składa się w sumie 36 misji podstawowych i 7 ukrytych, przedstawiających mniej znane fakty z historii bitwy o Stalingrad. W strategii rosyjskiego studia G1C, znajdziemy ponad 150 szczegółowo odwzorowanych jednostek oraz budynki i lokacje odtworzone na podstawie archiwalnych planów, map sztabowych i zdjęć lotniczych. Gra będzie pozwalać również na rozgrywki wieloosobowe za pośrednictwem sieci lub Internetu.

"Stalingrad" ma ukazać się jeszcze przed końcem tego roku - dokładnej daty jednak jeszcze nie znamy. Wydawcą gry w Polsce jest firma Cenega Poland.


Zobacz również