Stalker 2 grą na setki godzin. Twórcy ujawniają szczegóły na temat rozgrywki

Z każdym miesiącem dowiadujemy się kolejnych informacji na temat nadchodzącego hitu - Stalker 2. Tym razem twórcy zdradzili, ile zajmie nam przejście gry.

Zakhar Bocharov ze studia GSC Game World w wywiadzie dla serwisowi GamingBolt ujawnił, że przejście Stalkera 2 może nam zająć nawet setki godzin. Oczywiście wiąże się to z wykonywaniem zadań pobocznych i eksploracją.

To bardzo długa gra, nawet jeśli zdecydujesz się tylko podążać za głównym wątkiem. Jeśli zechcesz zająć się dalszą eksploracją i zadaniami pobocznymi, możesz spędzić w niej setki godzin – Zakhar Bocharov.

Zobacz również:

Niestety, chcąc poznać dokładnie całą historię Zony będziemy zmuszeni przejść grę więcej niż jeden raz. Twórcy wyjaśniają, że nasze decyzje mają ogromny wpływ nie tylko na historię, ale również świat przedstawiony. W grze jest tak wiele zmiennych, że nie sposób poznać każdy element fabuły podczas jednej rozgrywki.

Nie zdradzając zbyt wiele, ujmijmy to w ten sposób: nie da się zobaczyć wszystkiego za jednym razem. Gracz będzie potrzebował kilku podejść, aby zobaczyć całą zawartość fabularną – Zakhar Bocharov.

Deweloper zdradził nam również, że czeka na nas ogromny, pozbawiony ekranów ładowania, świat, w którym gracze nigdy nie będą mogli poczuć się bezpiecznie. Stalker 2 otrzyma elementy rozgrywki znane z horrorów i surwiwali. Bocharov wyjaśnia, że jego zespół chce, aby gracze na każdym kroku czuł zagrożenie.

W Stalker 2 (jak i w całej serii) chodzi o to, by być małym i niemal bezbronnym w skrajnie stresujących i niebezpiecznych warunkach, walczyć ze śmiercią w każdej sekundzie, wiedząc, że jeśli zginiesz, Strefa nawet tego nie zauważy i nic się nie zmieni. Immersive simowe elementy w Stalker 2 mają sprawić, że poczujesz się jak ta osoba – Zakhar Bocharov.

Stalker 2 powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. Gra zmierza obecnie wyłącznie na PC i Xbox Series X / S. W przypadku konsol Microsoftu, Stalker 2 już w dniu premiery będzie dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Zobacz również: Stalker 2 – premiera, rozgrywka, platformy. Wszystko co wiemy na temat gry